پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
 • کاربران حاضر: 1
 • بازدید امروز: 68,560
 • بازدید دیروز: 137,720
 • بازدید هفته: 1,224,600
کد مطلب : 9419
نظرات : ۵۸ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۱

دولت با رتبه بندی معلمان و افزایش حق شغل آنان موافقت کرد/اجرای افزایش امتیاز حق شغل از مهر سال آینده !

آوای فرهنگی:هیئت وزیران در جلسه امروز با رتبه‌بندی معلمان موافقت کرد. مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها قرار می‌گیرند. معلمان از ۱۵ تا۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهرماه ۱۳۹۴ برخوردار میشوند…

012450

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۱۳۹۳ صبح چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌‌جمهور برگزار شد و اعضای دولت درباره مهمترین مسائل کشور با یکدیگر بحث و تبادل‌نظر کردند.

در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیئت وزیران رسید.

هیئت وزیران همچنین با رتبه‌بندی معلمان موافقت کرد.

براساس این مصوبه، مشمولان طرح طبقه‌بندی معلمان شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان سلامت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی براساس ضوابطی که به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، رتبه‌بندی حرفه‌ای می‌شوند.

مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از رتبه‌ها قرار می‌گیرند، به ترتیب از ۱۵، ۲۵، ۳۵ و ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهرماه سال ۱۳۹۴ برخوردار خواهند شد.

با تصویب دولت، افزایش ضریب حقوقی سال ۱۳۹۴ شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نظام هماهنگ پرداخت، بازنشستگان ، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌ها به میزان ۱۴درصد تعیین شد و همچنین ضریب حقوقی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات نیز تعیین شد.

لایحه اصلاح و دایمی شدن قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور که از اجرای آزمایشی آن بیش از ۱۰ سال گذشته است، پس از ارزیابی نتایج حاصل از اجرا در دوره آزمایشی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

لایحه تمدید قانون مدیریت خدمات کشوری از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران بود.

با توجه به اقدامات صورت گرفته برای تنظیم پیش‌نویس اصلاحات و دایمی نمودن قانون مذکور و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی در طول سال ۱۳۹۳، به دلیل عدم حصول اتفاق نظر کارشناسی در خصوص کمیت و کیفیت اصلاحات قانون، امکان تقدیم به موقع لایحه مربوط به مجلس شورای اسلامی میسر نبوده و به مدت زمان بیشتری نیاز است، لایحه تمدید مهلت اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت دو سال با قید دو فوریت تقدیم مجلس خواهد شد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی
https://telegram.me/avayefarhangi

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید: avayefarhanginews@gmail.com

۵۸ نظر 1. به جهنم باز هم وعده ی سر خرمن برادر من کی می دونه تا ۷ ماه دیگه زنده هست یا نه این تصمیم شما اهل مکر و نیرنگ فقط به درد عمه ی من می خوره چرا از ماه فروردین شروع این مکر شما نباشه برای برگزاری امتحاناته مگه نه؟ کی میشه که ما را با وعده های سر خرمن نفریبد؟ این قدر هم ساده لوح نیستیم.


 2. چرا از مهر ماه؟؟؟؟ اصلا قابل قبول نیست این که عدالت نیست. عین ظلمه. از طرف معلم خسته.


 3. ۱۵درصد حق شاغل برای من فوق لیسانس ۹۰۰۰۰تومان میشه واقعا مسخره است


 4. سلام ایا با تصویب در هیات دولت بار این طرح به مجلس میرود


 5. جای تاسف دارد: بنده با لیسانس و ۵ سال سابقه حق شغلم ۳۵۲۰ امتیاز است و افزایش ۱۵ درصدی این امتیاز یعنی ۵۲۸ امتیاز که به ۳۵۲۰ امتیاز ماضی حاصل از جدول حق شغل اضافه می شود.
  همچنین ضریب ریالی سال ۹۳ عدد ۱۲۰۷ می باشد که با افزایش ۱۴ درصدی آن در سال ۹۴ این ضریب به عدد ۱۳۷۶ می رسد
  بنا براین امتیاز اضافه شده به حق شغل باید در عدد ۱۳۷۶ ضرب شود تا مقدار افزایش حقوق مربوط به ۱۵ درصد افزایش حاصل از رتبه بندی محاسبه شود که مقدار این افزایش ۷۲۶۵۲۸ ریال می شود.
  یعنی خبری از افزایش های اعلام شده تا ۵۰۰ هزار تومان برای ۵ سال سابقه ها و …. نیست
  و هر کس شرایط رتبه ۱ را داشته باشد و انتظارات را ایجاد کند ۷۲۰۰۰ تومان به پول سال ۹۴ حقوقش زیاد می شود!
  و البته بابت این افزایش ۷۲ هزار تومانی مقدار زیادی از حقوقشان مالیات کسر خواهد شد.
  یعنی وضعیت نسبت به گذشته تغییری نخواهد کرد.
  محاسبات انجام شده بالا برای افرادی با ۵ سال سابقه و مدرک لیسانس می باشد.


 6. اینها هنوز هم توهین به معلمانه. این همه بند و بساط برای من مربی معلم، ۸۰ هزار تومان افزایش داره.خخخخخخخخخخخ اونم از مهر ۹۴ که رو هواست اجرا بشه یا نه. اینا هرگز به فکر بهبود وضعیت معلمان نیستن. اگر بودن، تا الان که ۲۷ اسفنده حقوق ها رو پرداخت میکردن که حداقل خرید عید (اگر برای معلمان وجود داشته باشه) زودتر انجام بشه…


 7. جناب روحانی تشکر تشکر این بود نتیجه ی اعتماد ما به شما مهرماه سال اینده برو بیا التماس خواهش …….
  بزک نمیر بهار میاد ……………..


 8. جای تاسف دارد: بنده با لیسانس و ۵ سال سابقه حق شغلم ۳۵۲۰ امتیاز است و افزایش ۱۵ درصدی این امتیاز یعنی ۵۲۸ امتیاز که به ۳۵۲۰ امتیاز ماضی حاصل از جدول حق شغل اضافه می شود.
  همچنین ضریب ریالی سال ۹۳ عدد ۱۲۰۷ می باشد که با افزایش ۱۴ درصدی آن در سال ۹۴ این ضریب به عدد ۱۳۷۶ می رسد
  بنا براین امتیاز اضافه شده به حق شغل باید در عدد ۱۳۷۶ ضرب شود تا مقدار افزایش حقوق مربوط به ۱۵ درصد افزایش حاصل از رتبه بندی محاسبه شود که مقدار این افزایش ۷۲۶۵۲۸ ریال می شود.
  یعنی خبری از افزایش های اعلام شده تا ۵۰۰ هزار تومان برای ۵ سال سابقه ها و …. نیست
  و هر کس شرایط رتبه ۱ را داشته باشد و انتظارات را ایجاد کند ۷۲۰۰۰ تومان به پول سال ۹۴ حقوقش زیاد می شود!
  و البته بابت این افزایش ۷۲ هزار تومانی مقدار زیادی از حقوقشان مالیات کسر خواهد شد.
  یعنی وضعیت نسبت به گذشته تغییری نخواهد کرد.
  محاسبات انجام شده بالا برای افرادی با ۵ سال سابقه و مدرک لیسانس می باشد.


 9. متاسفم برای طرحی که این همه تبلیغات برای آن کردند و گفتند حقوق در هر رتبه معادل ۸۰ درصد هم تراز آن در دانشگاه می شود . حالا تصویب شده آن یه چیز دیگه است و میزان افزایش حقوق با این حساب بسیار کم و ناچیز است. بخدا دیگه از این همه حرفها و وعده های دروغین مسولین خسته شدم .


 10. اولا انتظار ما از نظام رتبه بندی افزایش ۱۰۰تومان و ۲۰۰تومان نبود انتظار این بود که پایه حقوق یک میلیون تومان افزایش یابد. این همه هیایو و تبلیغات مسوولین بای این افزایش چندر غاز بود!!! و در ثانی ما حوصله جمع آوری مدارک و کپی گرفتن آنها ونیز پر کردن فرم های امتیاز بندی و غیره …را نداریم . براساس همان رتبه هایی که قبلا گرفتیم ( مقدماتی ، ارشد، خبره ، عالی ) در یکی از رتبه های چهارگانه نظام رتبه بندی جدید جا سازی کنید .ودیگر هم دروغ نگویید.


 11. آقایان خودتان را نگران نکنید وعده سرخرمن وهیچ وقت هم اجرا نخواهد شد


 12. واقعا چقدر توهین آمیز !!!!!!!!!!!! اگر نمایندگان مجلس رات میگن خودشون اقدامی برا معلمها کنند چون می تونند


 13. خوب چند روز سر کار رفتیم تازه میخوان برای این ۷۰ تومن امتحان هم بدی و کتاب و مقاله هم بنویسی


 14. همچنین ضریب حقوقی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات نیز تعیین شد.

  مگه اینا کم حقوق میگرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


 15. عجب
  این بود طرح رتبه بنی که می خواست یک تحول عظیم در زندگی معلمان ایجادکنه!!!!!!!


 16. ای کاش آنزمان که با رتبه سیصد کنکور سراسری دبیری شیمی یکی از دانشگاههای تهران را انتخاب میکردم با همان مدرک دیپلم استخدام بانک میشدم همسایه ما با دیپلم ردی استخدام بانک شد بعد چندسال تو دانشگاه آزاد یه مدرک الکی ردیف کرد و الانن رییس بانکه اونروز برای کار اداری به بانک مراجعه کردم و با این صحنه مواجه شدم بر خودم لعنت فرستادم که این چه آینده ای است که برای خود ساخته ام ای وای بر من


 17. رتبه بندی همش کشک است ما حقوق مساوی باسایر کارمندان راخواستاریم .


 18. خسته شدیم به خدا.این همه مسخره کردن رو.بسه دیگه .ضریب افزایش قضات معلوم نیست.چرا؟ مگه تفاوت حقوق معلمان با سایر کارمندان ۷۲۰۰۰ هست؟؟؟؟؟؟؟/ خخخخخخخخخخخخخ.فقط دارن وقت می خرن.تا بلکه امتحانات خرداد برگزار شه.اصلا مهم نیست.


 19. عجب رتبه بندی هست.کمتر از ۱۰۰ هزار اونم از مهر ماه شروع میشه.مهر رو که نمی دن چون میره به مقرری ماه اول.از آبان شروع می شه.۵ ماه تا پایان سال ۹۴ اینا پول می دن.اونم چه پولی!!!!!!!!!!!!!!!!!!! از این ۵ ماه ۱ ماهش به مالیات و صندوق بازنشستگی و …. میره میمونه ۴ ماه پایانی سال. خوبه دیگه خوب چیه بابا عالییییییییی.فکر کنم در کابینه کسی عاجز تر از وزیر آموزش و پرورش نیست


 20. وای خدای من، من چقدرخوشبختم از مهر۹۴٫ ۷۰ هزار به حقوقم اضافه میشه!!!!. سکوت کردن به این اهانت یک خیانت مسلم است!


 21. این طرح با این وضعیت توهین آشکار به معلم است چرا که پس از تلاش رتبه بندی شده آن هم با معیاری که اصولی و منطقی نیست از جمله آنکه در آن به مدارک فوق لیسانس وبالاتر به ویژه در رتبه ۱ بهایی داده نمی شود و با تمام این اوصاف تنها مبلغی به حقوق اضافه می شود که نه تنها قابل مقایسه با حقوق سایر کارمندان و همترازی هیات علمی دانشگاه نیست بلکه حتی از عنوان مبلغ آن جز تحقیر بیشتر برای معلم آن هم با مدارک تحصیلی بالا حاصلی نخواهد داشت فراموش نشود که هدف رفع تبعیض حقوق و مزایا با سایر کارمندان است


 22. این همه هیاهو برای هیچ


 23. طرح رتبه بندی بود طرح رتبه قندی از آب دراومد!!


 24. حرف دل مافرهنگیان برقراری عدالت بین کلیه کارکنان وکارمندان دولته .مگرنه اینکه معلمین انسان سازانند


 25. اگه دولت بخواد حقوق معلم رو ادا کنه ابتدا باید حداقل ۱۰۰۰۰۰۰تومان به حقوق معلمان اضافه بشه وبعد هر معلمی که مدرک تحصیلی بالا یا کتاب ومقاله و… داشت وبیشتر از هم رده هایش خلاقیت وابتکار داشت این درصد رتبه بندی به حقوقش اضافه بشه

  درصورتی که وزیر محترم بهداشت برای تحول در نظام سلامت ابتدا احکام حقوقی پرستاران وپزشکان رو متحول کرد و سپس به بقیه قسمتها رفت .در این وزارت خونه تحول رو با سیستم ارزشیابی و ۶٫۳٫۳ کردن و غیره شروع کرده اند . در صورتی که یک مدیر بی سواد میدونه تحول از نیروی انسانی باید آغاز بشه نه از اجزای سیستم .


 26. این رتبه بندی هم الکی است مگه کارمند های ارگان های دیگه همه مولف وناشرند که این همه حقوق میگیرن


 27. این یک ت‌وهین معلوم نیست چطور حساب بشه اصلا بعد چند سال شامل ما میشه و اینقد شرایط رو سخت میذارن که شامل هیچ معلمی نشه


 28. بایستی با مقاومت در برابر اجرای این طرح پوچ وتحقیر آمیز حد اقل برای خودمان احترام قائل شویم. رو نمایی ازنوعی استاد با حقوق ۱۹۰۰۰۰۰ تومانی!!!!!!عجب تدبیرررررری


 29. من مهر۹۴از رتبه پایه به ارشدارتقاپیدامیکنم وتقریباهمین ۷۰ تومن به حقوقم اضافه میشه یعنی بااین طرح جدید از نظرحقوقی هیچ اتفاقی برای من نمیفته فقط توی حکمم به جای ارشد میخوره مربی معلم یعنی فقط عنوانم عوض میشه اینا دیگه شورشو دراوردن


 30. کافیه فقط مصاحبه های چندروز اخیرشون رو بخونید تا متوجه بشید چقدر ضدونقیض حرف زدن افزایش ۴۵۰تومن بعد شد ۱۵۰ تومن حالا ۷۰ تومن باور کنید …………………………………..


 31. فقط امتحانات خرداد برگزار نشه فقط فقط همین اون وقت اولیا میر ن تکلیف روشن میکنند


 32. سئوال. چرا از رفاه و آسایش ما گریزانند؟ لطفا جواب بدین؟ مگه معلم از کارمند بهداشت ضعیف تره؟


 33. ما معلمان زود یادمون میره مگه هیات وزیران سال قبل تصویب نکرده بود برای ضمن خدمت فرهنگیان یک مدرک بالاتر بدهند بخشنامه هم اومد مدارک هم خواستند ولی در عمل اتفاقی نیفتاد
  اینها با ما مثل یک بچه محصل برخورد می کنند غیرت داشته باشیم به مملکت خیانت نکنیم ونمره الکی ندهیم متوجه خواهند شد چه بلایی بر سر آموزش وپرورش اومده ما با نمره دادن های الکیبا خاکستر روی آتش را پوشانده ایم بیایید فقط خاکستر را برداریم ونمره واقعی بدهیم.


 34. بعضی ها فکر می کنند که در دولت قبلی اعتراض واعتصاب نبود ولی باید بگویم که در دولت احمدی نژاد اعتصاب خیلی شدید تر بود ولی به طور نامحسوس نتیجه این اعتصاب های پنهانی هم این شده که معاون متوسطه اعلام کرد در امتحانات نهایی متوسطه هشتاد درصد دانش آموزان با معدل زیر ۱۲قبول شده اند برداشتن آزمون های پنجم ابتدایی وسوم راهنمایی برای جلوگیری از آبروریزی خفه کردن صدا ی معلم در آن دوران موجب شد که معلمان در کلاس درس بی انگیزه مطلق باشند کسی که با بیست سال سابقه هنوز اجاره نشین هست چطور می شود انتظار داشت در کلاس درس به فکر دانش آموزان باشد تمام حرف دل معلمان را عثمانی در مجلس بیان فرمودند.


 35. حالا تا چند ماه آینده ببینین چه مانوری جناب وزیر میده ،وقت اجرا هم مثل کارت تخفیف ووو……………………..یه کلمه میگه ،اونم اینه که من که از اول گفتم بودجه آ.پ کافی نیست وباز اول ماجرا………جناب وزیر برا این سخنان گهربار دنبال بودجه میگردن.


 36. فقط باید وزیر استیضاح بشه
  تنها راه چاره همینه
  ا


 37. بخدا ما هر چه میکشیم از بی تدبیری نماینده های مجلس هست خودتون خوب می دونید منظورم چیه …..!!!!!!


 38. شما معلما مگه از ساعت ۵ صبح برای انتخابات آماده نمیشید.پس حقتونه


 39. انشالا در هفته معلم سال اینده منسجم حقوق پایمال شده خود را می گیریم


 40. سلام با مدرک فوق لیسانس و ۱۴ سال سابقه کار از روز شنبه صبح که میرم روستا، تا چهارشنبه عصر بیتوته می کنم ای کاش کارمندهای ارگان های دیگه یه ماه جاشون و حقوقشون رو با من عوض میکردن


 41. آقای باهنر عضو هیات مجلسه مجلس می فرمایند ۳۰۰۰میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش اضافه شده اگر دو هزار میلیارد تومن برای حقوق در نظر بگیرند ماهی ۱۳۳هزارتومن میفته اینا فکر میکنن فرهنگیان به خاطر این مقدار تحصن می کنند آفـــــــــــــــــــرین بر شما آفـــــــ اوف برشما 


 42. قانون رتبه بندی , بازنشستگان رو هم شامل میشه؟


 43. باتوجه به اینکه معلم را قشری همیشه تعطیل می دانند دلیلی ندیدند در نیمه دوم سال که مصادف با تعطیلی تابستان هست افزایش حقوقی بدند و این مبلغ ناچجیز را هم از مهرماه تدارک دیده اند که مانند فوق العاده از وسط سال اجرا کرده و بخشنامه کنند که بعلت کمبود منابع از تاریخ ۲۹/۱۲/۹۴ اجرا بشه . تدبیر و کلید !


 44. چرا لا اقل تصویب نکردندبه ترتیب ۳۰، ۴۵، ۶۵و ۸۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل و حق شاغل و اجرا هم از فروردین ۹۴


 45. چرا ضریب افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و قضات را اعلام و رسانه ای نمی کنند . اعلام میزان افزایش حقوق و رسانه ای شدن آن فقط شامل معلمان بدبخت و بیچاره این مملکت است؟؟؟!!!


 46. طبق رتبه بندی که در مجلس توسط نمایندگان تصویب نشد قرار بود فرهنگیان حداقل ۸۰ درصد خقوق اعضای هیات علمی را دریافت کنند. وقعا انصافتان کجاست؟


 47. درود
  باز هم رسانه ای شدیم ؟! رسانه ای ؟آقای وزیر محترم این همه اقتدار برای رسانه ای ننمودن از دست شما رفت حالا دولت برای ثبات عیدش معلم جماعت را رسانه ای نمود ؟.
  ضمنا هر چند تا معلم برابر با یک استاد دانشگاه یا یک کارمند تر می شود ؟ تا قبل از فوق العاده ویژه ستادی ها هر پانزده معلم دارای دکترا با یک ستادی برابر بودند و اکنون حقوق بیست معلم با یک کارمند تر شاغل در ستاد های کل برابر باید باشد ؟


 48. وقتی اجرای قانون رتبه بندی رابه مهرماه۹۴محول کردید،نیک می دانیم که درمهرماه هم اجرانمی شودبلکه تاریخ صدوراحکام رابه بهمن ماه یااسفندماه می اندازیدوتاریخ اجرای آن رابه همان یکی دو ماه آخرسال می اندازید که دراین صورت مثل چندسال قبل ازافزایش حقوق معلمان درسال۹۵خودداری می کنیدومی گوییدکه یکی دوماه قبل حقوق شما افزایش پیداکرده است.ما این شگردها وکلک ها رادرسالیان قبل ازمسولین آموزش وپرورش دیده ایم ونیک می دانیم که آن ها فقط وفقط سرمعلمان کلاه می گذارندوهرروز بیشترازقبل حقوق ومزایای ماراپایمال می کنند.دراین صورت مامعلمان بایدشکایت خودرابه پیشگاه مقام معظم رهبری ببریم وازایشان درخواست کنیم که شخصا راه چاره ای مناسب برای بالا بردن سطح معیشتی معلمان بیابند ومسولان آموزش وپرورش راناچاربه اجرای آن بنمایند.


 49. نظام هماهنگ پرداخت باید اجرا شود.


 50. اقا جان نباید بتونیم اینهمه پول را خرج کنیم ؟ ایا هرگز فکر کردید اگه یک میلیون به حقوقمون اضافه بشه هر چی خرج کنیم حقوقموندیگه تموم .نمیشه بدتر اعصلبمون .خورد میشه پس تو رو خدا نگین حقوقارو زیاد کنن


 51. سلام عزیزان. من نظراتتونو خوندم . یه کارمند بانک با ۸ سال سابقه خدمت و مدرک لیسانس هستم. واقعا وقتی معلمای خودم میان بانک و به اون شکلی که واقعا برازنده ی یک معلم نیست میبینمشون به حال این دولت تاسف میخورم. اولین سال خدمتم وام مسکن بهم دادن و بلافاصله خونه دار شدم . سه ماه بعدش ماشین هم خریدم.الانم که خدایا شکر حقوق و مزایام عالیه . من موندم دشمنی دولت با معلما به خاطر چیه که همیشه بهتون ظلم میکنه. مطمن باشید که اگه روزی لازم باشه همه کارمندایی که زیر دست شما بزرگ شدن ازتون حمایت میکنن.


 52. ای والله به کارمند بانک هرچقدر میگیرید نوش جونتون حرف ما فرهنگیا اینه که همین مزایارو به ما هم بدن که شب عیدیه شرمنده خانواده نباشیم از پس خرج و مخارج بربیایم برای خریدخونه دغدغه نداشته باشیم و…. خداکنه گوش شنوایی باشه


 53. حاشا به غیرتت دولت تدبیر و امید ، معلم در نظام اداری ایران مثل بچه ای میمونه که تو خونه نامادری داره ،اون نامادری هیچ وقت اون و مثل بچه خودش قبول نداره همه اش از روی اجباره اگر به اون خدمتی بکنه .


 54. بعداز سی سال کار کردن در مهر ماه بازنشسته می شوم این است نتیجه و حاصل آن خدا وکیلی چقدر فکر می کنید و قانون تصویب می کنید که به نفع خودتان باشد خسته نباشید.


 55. اگر بخواهیم کشورمان پیشرفت کند، بایستی فرهنگیان را به یک وضعیت معیشتی عالی برسانیم…


 56. نظام هماهنگ حقوق فرهنگیان بهترین درمان برا درد فرهنگیاس مابقیش نمک رو زخم


 57. باعرض سلام.این رتبه بندی دارای اشکالاتی است ۱-برای مدرک تحصیلی اهمیت کمی در این رتبه بندی قرار داده شده ،مدرک تحصیلی که برای کسب آن زحمت بسیاری را فرد متحمل میشود وگذشته از این مطلب ،سطح آگاهی وارزشیابی ورتبه بندی واقعی همین تحصیلات دانشگاهی است ومقالات وارزشیابی سالانه اگرچه بی اهمیت نیست ولی تجربه نشان داده بخصوص با این مرجع مشخص شده در طرح که تأیید آن به عهده گروه تخصصی درون خود منطقه است وبدون تعارف حالت صوری پیدامیکنندوهمانند تجربیات معلمان که چندسال قبل جمع آوری شدبا دقت در این رتبه بندی می بینیم که در ابتدای رتبه بندی معلم دارای مدرک کاردانی با فوق لیسانس در همان رتبه اول مربی معلم قرار میگیرندچون معلمان فوق دیپلم ما سالها قبل جذب شده اند وسابقه کاری آنها از ۱۲سال بیشتر است برعکس آنها معلمی که ۵یا۶سال سابقه دارد وغالبا با مدرک لیسانس استخدام های جدید صورت میگیرندوهمین معلم با تلاش وارتقاء سطح علمی به درجه کارشناسی ارشد نایل گردیده هم می بایست در همین گروه مبی معلم قرار گیرد وبرای ارتقاء به رتبه استادیار معلم،یعنی رتبه دوم ۶سال باید صبر کند یعنی ۶سال در یک رتبه با معلمی که مدرکش کاردانی است قرار گیرد این واقعا یک اجحاف وتضییع حق این فرد است ونشانه ی غیر کارشناسی بودن شرایط وارزشگذاری بر روی مؤلفه ها ومعیارهای ارزشیابی ورتبه بندی معلمان است لازم است این شرایط بازبینی ومورد تجدید نظر قرار بگیرد تا حقوق معلمان ضایع نگردداشکالات دیگری هم وجود دارد اما مهمترین آنها همین مورد است رتبه بندی با کم توجهی به این مورد اساسی یعنی سطح تحصیلات فرد که هم نشان دهنده سطح علمی فرد است وهم به سادگی حاصل نمی گردد فرق فوق دیپلم تا فوق لیسانس یعنی ۵سال تحصیل علم وسختی وتلاش وکسب دانش واین مورد اصل است وبا یک مقاله صوری آن هم نه به تأیید ISIیا همایش ملی بلکه باتأیید کارگروه تخصصی درون منطقه ای واگر هم صوری نشود کار دو روز یا یک هفته است وآن یکی یعنی مدرک فوق لیسانس نتیجه ۵سال تلاش علمی بیشتر از فردی است که مدرک کاردانی داردخواهشمند است دقت شود.


 58. همسایه ما که تازه چند سالی است با مدرک فوق لیسانس در اداره تعاون مشغول به کار شده است دیروز متعجب از وضعیت اسفناک استادان دیروز خود می گفت که علاوه بر ۱۴ درصد افزایش همه کارمندان ( که البته تنها شامل معلمان شده است ) ، دوباره به فاصله کوتاهی حکم ۳۶ درصد افزایش جدید هم براشون زدند .نوش جانشون ، ولی ای کاش یکی هم پیدا می شد و به ما می گفت: چرا به معلمان به عنوان کارمندان درجه دو دولت نگاه می شود ؟

آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی