پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
 • کاربران حاضر: 2
 • بازدید امروز: 68,260
 • بازدید دیروز: 137,720
 • بازدید هفته: 1,224,300
کد مطلب : 8312
نظرات : ۳۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲

برنامه‌ریزی تعیین حقوق ۴ تا ۵ میلیون تومانی برای معلمان!

آوای فرهنگی:رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش برای تعیین حقوق ۴ تا ۵ میلیون تومانی و اجرای آموزش مجازی کارکنان وزارت آموزش و پرورش خبر داد…

139304-300x238

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی به نقل از خبرگزاری فارس ، خسرو نظری رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در اجلاس روسای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: سازمان موفق یعنی سازمانی که چابک و چالاک باشد و انعطافش را از دست ندهد.

وی بیان کرد: ساختار آموزش و پرورش به چابکی نرسیده و از روش ۵۳۴ به روش ۶،‌۳،‌۳ تغییر روش داده شده که موجب شده نیروی انسانی متفرق شده و ترکیب رشته‌ای و جنسی متفاوت شود نهایتا بی انگیزگی در بدنه نیروی انسانی افزایش یابد. این روش موجب شد کسانی وارد آموزش و پرورش شوند که تناسبی با ماهیت آموزش و پرورش نداشتند و صرفا برای ساکت کردن بچه‌ها به سر کلاس آمدند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در قالب طرح مهرآفرین ۱۱ هزار نفر وارد آموزش و پرورش شدند که برای کارهای خدماتی ورود کردند و ۷۰ درصد این تعداد مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر داشتند که با مدرک دیپلم وارد آموزش و پرورش شدند و این موج همچنین سیستم را تخریب می‌کند لذا باید آن را مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه نخستین سیاست وزیر آموزش و پرورش ساماندهی نیروی انسانی است، تصریح کرد: ماحصل ورود بی‌رویه و بدون برنامه نیرو به آموزش و پرورش این شد که در تهران ترکیب نیروی انسانی ۸۲ درصد زن و ۱۸ درصد مرد است، حال با این ترکیب مدیرکل آموزش و پرورش چطور می‌خواهد این نیروها را مدیریت کند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در یکسال گذشته برای نخستین‌بار هیچ نیرویی وارد آموزش و پرورش نشد و ۲۵ هزار نیروی انسانی نیز بازنشسته شدند. با این اقدام یک‌هزار میلیارد و ۵۵۴ میلیون تومان صرفه‌جویی در زمینه مدیریت نیروی انسانی در آموزش و پرورش صورت گرفت و به حقوق معلمان ۲۰ درصد اضافه شد.

وی با بیان اینکه این تحولات با تفکر سیستمی و هم افزایی میسر می‌شود، بیان داشت: سال آینده سیاست آموزش و پرورش سیاست انقباضی خواهد بود، سیاست وزیر نیز این است که جمعیت معلمان در ۸۰۰ هزار نفر برسد به این شکل که ۸۰ درصد نیروی آموزشی و ۲۰ درصد نیروی اداری باشد و با این روش حقوق ۴ تا ۵ میلیون تومانی را برای معلمان پیش‌بینی خواهیم کرد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در مورد ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش، تنها راه ورود نیرو از مسیر دانشگاه فرهنگیان خواهد بود که این نیروها هم اکنون در حال تحصیل هستند و از سال ۹۵ به وزارت آموزش و پرورش وارد می‌شوند.

وی بیان کرد: تمام ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان از امسال در هر رشته و شهری که باشند، باید در همان شهر خود به خدمت مشغول شوند. متوسط ماندگاری نیرو در آموزش و پرورش کمتر از سه سال است که این روش باید اصلاح شود. یکی از آسیب‌های آموزش و پرورش، نقل و انتقالات است اگر تفکر علمی در این بخش حاکم نباشد، ساختار را نیز شکننده می‌کند.

نظری در مورد اجرای طرح‌های فناوری در مدارس گفت: هوشمندسازی مدرسه یک فرایند است یک هدف نیست، اگر چه ۳۰ تا ۴۰ درصد مدارس هوشمند است، در سال جدید طرح تبلت را در تهران آغاز کردیم به طوری که شرکت سامسونگ ۱۳ مدرسه منطقه ۱۹ تهران را به صورت رایگان به تجهیزات فناوری متصل کرده است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در تهران استانداردترین مرکز ارتباطی را فعال کردیم تا ادارات کل نیازی برای ایجاد فضای امنیتی برای سرورهای خود نداشته باشند.

نظری گفت: در هفته آینده نیز طرح آموزش مجازی کارکنان وزارت آموزش و پرورش را آغاز می‌کنیم و در قالب این طرح از ظرفیت ارتباطی دبیر شهید رجایی استفاده شده ضمن اینکه بهترین اساتید را برای این دوره‌ها در نظر داریم.

انتهای پیام/

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی
https://telegram.me/avayefarhangi

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید: avayefarhanginews@gmail.com

۳۱ نظر 1. ۱۰۰ سال بعد ………..


 2. …………….. قرار بود یه وام ۵ میلیونی با کار مزد ۱۲ بدون دردسر بدین اما امروز شرایط وام اعلام شد دو ضامن- دو تا کسر اقساط و فاکتور خرید و واریز یک میلیون پانصد هزار تومان و بدون تعیین زمان دادن وام و با کار مزد ۱۵ درصد حالا شما قبول می کنی دیگه حقوق ۵ میلیونی باور نکنیم …………………….
  خواهش می کنم نظر ما بزارین


 3. سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد: یارانه مربوط به بهمن ماه ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه سال جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.


 4. خواب دیدی خیر باشه معلم و حقوق ۵میلیونی!بابا پوکیدم از خوشی !آخه من با این پول چیکار کنم جان تو خیلی زیاده


 5. جناب معاون یه چیزی بگوو که باورش برای ۵۰%حداقل راحت باشه .یا ما خیلی از بهره هوشی خودمان خبر نداریم………………….


 6. سلام ، لطفا بند۵ ماده ۶۸ مربوط به فوالعاده شغل معلمان را در احکام انها اجرایی کنید بقیه پیشکش ، متاسفانه معلمان از حقوق قانونی خود محروم هستند ، این بند قانونی را لطفا برای معلمان دوره اول ودوم متوسطه اجرایی کنید ، این بند قانونی کلیه کارکنان دولت کارکنان اداری اموزش وپرورش دریافت می کنند غیر از معلمان دوره متوسطه اول و دوم ، چرا


 7. …………. شعاره…..اینا میخوان سنوات معلمان را به بهانه اینکه کمتر از ۲۴ساعت تدریس حق التدریس داشتند کسر کنند.بلکه یه اضافه پولی به جیب دولت برگرده..اذربایجان غربی


 8. بخدا این علمای وزارت آموزش و پرورش ساده تر از معلمها کجا گیر بیارن .
  فوق الالعاده شغل این آقا ۲۰۰۰ امتیازه از اردیبهشت ۹۳ حکم زدن براشون ، اونوقت مصوبه دولت رو در مورد فوق العاده شغل فرهنگیا اجرا نکردند. حالا برای آموزگارا اجرا کردند ، هرجا می رسن میگن ۲۰ درصد زیاد کردیم ،۲۰ درصد زیاد کردیم .


 9. با سلام ، ضمن احترام به وزیر محترم و دست اندرکاران وزارت خانه ، من نمی دانم چرا کلیه مشکلات کنونی آموزش و پرورش را سر این طرح مهر آفرین خالی می کنند و می گویند اگر این طرح نبود همه مشکلات حل می شد ؟ مگر آنهایی که با طرح مهرآفرین تبدیل وضعیت شدند ایرانی نیستند و مدرک آنها جعلی است ؟ مگر آنها هم چنیدین سال بصورت شرکتی و قراردادی خدمت نکرده اند و منتظر استخدام نشده اند ؟ چرا آنها فکر می کنند استخدام با طرح مهر آفرین حقی از کسی ضایع شده ؟ چرا فکر می کنند فقط دانشگاههایی که انها در آن درس خوانده اند مدرکش معتبراست ؟ چرا فکر میکنند فقط خودشان تحصیلات عالی دارند و از سطح علمی بالایی برخوردارند ؟ چرا فکر می کنند کسی که قبلا نیروی خدماتی بوده حالا نمی تواند سرکلاس حاضر شود ؟ اتفاقا تا جایی که در جریان هستم تمام همکارانی که با طرح مهر آفرین تبدیل وضعیت شده اند از خیلی از همکاران دیگر موفق ترند . ولی عزیزان باور بفرمائید مشکل از جایی دیگر است آن هم مدیریت ضعیف وزیر محترم است که ما را دچار این مشکلات کرده است . مگر آقای دکتر حاجی بابایی از جای دیگر بودجه می آوردند ؟ نه همین بودجه با تورم بیشتر حاکم بر جامعه و با نیروی انسانی بیشتر که حالا درصد زیادی از آنها بازنشسته شده اند ولی حالا با بودجه بیشتر و نیروی انسانی کمتر باز مشکلات معیشتی معلمان روز به روز رو به افزایش است . پس تو به خدا قسمتان میدهم با وعده و وعیدها ما را سرکار نگذارید لااقل بگذارید به حال خودمان در خدمت کشور عزیزمان باشیم و رویا در سر نپرورانیم . مگه امکان داره معلم ۵ میلیون تومان حقوق بگیره . از رویاهای دست نیافتنی است .


 10. البته معلمین حق دارند حقوق ۵میلیونی بگیرندولی شما چرا معلمین مظلوم را سر کار میذارین؟………………………………….


 11. اخیرا بخشنامه ای به نواحی رسیده که معلمانی که در دوران حق التدریس در ماه کمتر از ۹۶ساعت تدریس داشته اند جزو سنوات انها محسوب نشده و از حکم انها کسر گردد.یعنی کاهش سابقه خدمت و کاهش حقوق و امتیازات قانونی!!اذربایجان غربی


 12. درود
  دیروز ابلاغ همکار را می خواندم که دارای دو فرزند بود !
  خواهر … با عنایت به حکم شماره … دیوان عدالت اداری و با توجه به ماده ۷۶! قانون خدمات کشوری و مصوبه شماره … دولت و اجرای قانون … در مورد هزینه مهد کودک همکاران اناث بدینوسیله حق هزینه مربوط به شرح جدول ذیل پس ا زتامین اعتبار قابل پرداخت خواهد بود ؟
  که نهایتا برای فرزند اول ابلاغی با بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تومان و فرزند دوم نیز بیش از دو میلیون و سیصد هزار تومان بود .؟!
  حالا تمامی بندهای قانونی و مصوبه ها و قوانین را در این ابلاغ اورده بودند اما قبل زا هر چیزی نیز حکم دارای شماره دیوان را هم درج کرده بودند و این یعنی اینکه همکار خانم که دارای فرزند است از سال ۸۵ به بعد برای فرزند زیر شش سالش کمک هزینه دریافت میکند اما وزارت متبوع بنده این حق را بصورت آشکار تضییع نموده و اکنون هم با ارسال قانونی و بخشنامه غیر قانونی به افرادی که حکم دریافت کرده باشند و به امور اداری تحویل داده باشند ابلاغ صادر می کند ؟
  حال ببینید که باید به کدام سخن توجه کنیم .اکنون زمانی است که برنامه و یا به قولی طرح و برنامه ادارات کل تمامی تصمیمات را اتخاذ میکنند و تمامی مراحل اداری و آموزشی تعطیل شده ، اینان و ذیحسابان هستند که نتیجه معیشت معلمان را به دست گرفته اند و روند آموزش تعطیل شده و معیشت هم هر طوری که انجام میدهند باز دو قورت ونیم باقی می ماند .می شود به شرط اینکه اگر پول ندارند حداقل با معلم رو راست باشند و اینقدر بین دیوان و وزارت این بندگان خدا را و اکنون هم مجلس در راه نگذارند و از حقوقشان وحرمتشان و حقشان دفاع کنند .


 13. باور نمیکنیم ۵ میلیون به آموزش وپرورش بدهند. چرا به این ها شعار میدهید گناه دارن.


 14. کشور ای دیگه معلم بعد از رییس جمهور بالاترین حقوق و میگیره و چون معلم دیگه دغدغه ای واسه درآمد ندا ره نمی ره سراغ شغل دوم. پس ناخودآگاه انرژی بیشتری و با شوق و ذوق بیشتری واسه تدریس صرف میکنه. ولی ما چی؟ هی امید بدین . بابا اینو بفهمیم جامعه رو خانواده و معلم می‌سازند


 15. الان اجرا بشه خوبه ولی به نظرم بعیده شاید ۴یا۵سال دیگه اجرابشه تاآن موقع ارزش پول ما به تناسب تورم ودلار کاهش خواهدیافت بازهمان آش همان کاسه می شه


 16. سلام دوستان درست میگن ۵میلیون میدن اما کی….وقتی که ۵میلیون ۵۰۰هزار ارزش نداره وحقوق کارمندان دیگه ۱۰میلیون است برادر ما بااین بزرگ شدیم !!!


 17. لطفا قبل از اعلام عمومی یک خبر ابتدا آنرا از لحاظ مختلف بسنجید که مردم با شنیدن اخبار دور از ذهن بی اعتماد نشن.


 18. این اقایان اضافه کاری راپرداخت کنند بقیه پیشکش خودشون احتمالا شب که می خوابند این فکرها به سرشون میزنه وصبح رسانه ای میشه


 19. چرا فوق العاده عملکرد و کارایی را سایر کارمندان دریافت می کنند اما اموزش و پرورش اجرا نمی کنه ؟ چه قدر تبعیض؟


 20. چرا فوق العاده شغل معلمان دوره اول و دوم متوسطه را که حق قانونی است، اضافه نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟


 21. همه فرهنگیان منتظر اقدام جدی هستند نه فقط حرف، حرف، حرف….


 22. طنز جالبی بود


 23. با توجه به تجربه ۳۰ ساله ام می گوییم این کار شدنی است منتها در ان زمان مطمئنا حقوق یک کارگر ساده روزمزد در ماه ۱۵ میلیون خواهد بود …….


 24. من باورکردم.شما هم باور کنید تاشب عیدی شرمنده زن و بچه نشوید


 25. وصف العیش،نصف العیش .خیالم راحت شد با این حقوق می توانم ماشین خارجی صندوق ذخیره را بخرم! کورشه کسی که نمی تونه ببینه!!!


 26. وضعمان خوبه پول زیاد داریم موندیم چه جوری خرج کنیم …………


 27. چرا فوق العاده آموزش وابتدائی به مدیران ومعاونین شاغل در آموزش ابتدائی تعلق نگرفته است


 28. اخه با چه منطقی این حرف را زده


 29. نکنه این بنده خدا هم می خواد نماینده بشه حتما رای میآره … ……………….


 30. همه داردند برنامه ریزی می کنند تعطیلات عید کجا برند بهشون خوش بگذره ما معلمها هم تو فکر اینیم چه جوری خودمونو از دید بقال محلمون مخفی کنیم که نبینه ما را و شرمنده بشیم دلمون خوشه درس خوندیم و معلم شدیم ……….معلمی هر روز بدتر از دیروز……مدرک دکترا داشته باشی و پول نداشته باشی یه جفت کفش واسه بچه ت بخری …… بنازم به این شغل


 31. یاد مثلی افتادم با این مضمون: اگه میخوای دروغتو همه باور کنن تا میتونی بزرگترش کن

آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی