پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
 • کاربران حاضر: 1
 • بازدید امروز: 68,620
 • بازدید دیروز: 137,720
 • بازدید هفته: 1,224,660
کد مطلب : 7291
نظرات : ۱۴۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ دی, ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۳

نامه ی سرگشاده ی جمعی از معلمین سبزوار به رئیس جمهور/چرا همیشه آموزش و پرورش با کسری بودجه میلیاردی مواجه است؟

آوای فرهنگی:رئیس جمهور محترم! همه واقفیم جامعه ی معلمان و خانواده هایشان و نیز جمعیت دوازده ونیم میلیونی دانش آموزان (بدون احتساب خانواده هایشان) بیش از یک چهارم جمعیت کشور را تشکیل می دهند و عدم آرامش روحی معلمان چه لطمه ای به پرورش نسل آینده کشور می زند. لذا توجه به دغدغه های معلمین می تواند در تأمین این مقوله مؤثر واقع شود…

415263

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی به نقل از سبزوارنگار متن این نامه سرگشاده که زبان حال فرهنگیان است به شرح ذیل می باشد.

بسمه تعالی
رئیس جمهور محترم!
با تشکر از حضرت عالی جهت اجرای طرح نظام سلامت و تبریک به جامعه ی زحمتکش پرستاران عزیز، به خاطر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، و تشکر از این که مقوله ی سلامت جسمانی مردم در اولویت برنامه های دولت قرار گرفته است. شکی نیست سلامت روحی و روانی جامعه نیز از جایگاه بالایی برخورداراست. چرا که به اعتراف اکثر پزشکان؛ مشکلات روحی و عصبی؛ ریشه ی بسیاری از بیماریهاست. همه واقفیم جامعه ی معلمان و خانواده هایشان و نیز جمعیت دوازده ونیم میلیونی دانش آموزان (بدون احتساب خانواده هایشان) بیش از یک چهارم جمعیت کشور را تشکیل می دهند و عدم آرامش روحی معلمان چه لطمه ای به پرورش نسل آینده کشور می زند. لذا توجه به دغدغه های معلمین می تواند در تأمین این مقوله مؤثر واقع شود.
متن زیر بخشی از خواسته ها و سؤالات و درد دل های اکثریت معلمین کشور می باشد که با زبانی ساده و به دور از تعارفات و ملاحظات مرسوم آمده است قبلاً بابت آن عذر خواهیم.
جناب رئیس جمهور!
امروزه اداره ی زندگی و تأمین هزینه های کمر شکن آن برای اکثر معلمین شاغل و بازنشسته غیر ممکن شده و اکثریت آن ها خسته از بی عدالتی و تبعیض و شرمنده ی همسر و فرزندان خود می باشند.
رئیس جمهور محترم
خود می دانید زمانی که قیمت دلار از ۱۲۰۰تومان به ۳۵۰۰تومان و تورم هم به ۴۵درصد رسید، قدرت خرید ما معلمین نصف و حتی به یک سوم کاهش یافت و هزینه های زندگی سرسام آور شد.
هزینه هایی که بنا بر اعلام اخیر بانک مرکزی در یک خانواده ی تهرانی ۳۵میلیون ریال و یک خانواده ی شهرستانی ۲۵میلیون ریال برآورد شده است.
جناب رئیس جمهور!
چند ماه قبل، لایحه ی نظام رتبه بندی معلمان به دلیل بار مالی در مجلس تصویب نشد اما اخیراً قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا شد که به موجب آن حداقل حقوق پرستاران بدون احتساب کارانه و حق شیفت و پاداش و مزایای دیگر یک هیجده میلیون ریال تعیین و حکم آن ها از اول آبان۹۳ اجرایی شده است همچنین کارانه ی ماهیانه آن ها از ۲میلیون ریال به ۴میلیون ریال افزایش یافت.
حال از حضرت عالی این سؤال را داریم که چطور می شود این طرح با وجود پرسنل زیاد پرستاران عزیز بار مالی آن تأمین شد؟ چرا این طرح احتیاج به مجوز مجلس نداشت، اما طرح رتبه بندی معلمان دارد؟
آقای رئیس جمهور!
یک معلم؛ نه کارانه ی ماهیانه دارد نه اضافه کار، نه حق مسکن دارد و نه حق ایاب و ذهاب، نه حق مأموریت دارد و نه حق شیفت، نه بن خرید کالا دارد و نه کمک های غیر نقدی ماهیانه، نه پاداش آخر سال دارد و نه مانند شرکت های دولتی پاداش بستن حساب ها، نه مانند کارکنان زحمتکش بانک ها، وام های چند ده میلیونی با درصدهای پایین جهت خرید خودرو و آپارتمان دارد که در آخر خدمت هم تمام آن وام ها بخشیده شوند و در هنگام بازنشستگی صاحب چندین واحد آپارتمان و خودرو شود،
نه مؤسسات مالی و اعتباری همانند قوامین و حکمت ایرانیان و میزان که وام های متعدد با درصدهای پایین به پرسنل خود بدهند.
آقای رئیس جمهور!
ما معلمین فقط و فقط یک حقوق ثابت ماهیانه داریم که حداقل ۳میلیون ریال آن بابت انواع و اقسام بیمه های درمانی، تکمیلی، عمر و خودرو، بازنشستگی و مالیات، کسر می شود و البته یک عیدی ۵میلیون ریالی که به همه ی کارکنان پرداخت می شود و همچنین یک پوشه پر از تقدیر نامه های کاغذی مسؤولین، فرمانداران، استانداران و نمایندگان مجلس که در روز معلم اهدا می شود.
جناب رئیس جمهور!
مگر بین یک فوق لیسانس یا دکترای تخصصی در آموزش و پرورش با همنام خود در وزارت علوم چه تفاوتی است که میانگین حقوق این عزیزان در آموزش و پرورش ۱۵تا۲۰میلیون ریال با ۲۴ساعت موظف در هفته می باشد اما در آموزش عالی ۴۰ تا یکصد میلیون ریال با ۱۲ساعت موظف در هفته می باشد؟!
مگر تعطیلات ۳ماهه ی تابستان شامل اساتید محترم و زحمتکش دانشگاه نمی شود؟ مگر غیر از این است که در دانشگاه به دلیل داشتن دانشجویان شهرستانی چند هفته از اول ترم و چند هفته قبل از امتحانات و چند هفته قبل از عید و چند هفته بعد از عید کلاس ها تعطیل است؟
آقای رئیس جمهور!
دولتمردان گذشته و نمایندگان قبلی و فعلی مجلس معتقدند آموزش و پرورش مصرف کننده است و منبع درآمدی ندارد و یا این که پرسنل آموزش و پرورش بسیار زیاد است حال ما این سؤال را داریم مگر وزارت علوم مصرف کننده نیست؟
مگر تعداد پرسنل نیروهای محترم نظامی و انتظامی و پرستاران و… کمتر از تعداد کل معلمین است؟
چرا همیشه آموزش و پرورش با کسری بودجه میلیاردی مواجه است؟
چرا یک بار در این ۳۰سال اخیر، در جراید و اخبار و رسانه ها و سایت های خبری از کسری بودجه وزارتخانه های دیگر دیده یا شنیده نشده است؟!
جناب رئیس جمهور!
چرا پاداش آخر خدمت یک بازنشسته ی فرهنگی باید یک دوم یا یک سوم دیگر کارکنان دولت باشد که آن هم به صورت قسطی طی چند سال به حساب آنان واریز شود که با احتساب تورم سال های اخیر ارزش آن به مرور زمان نصف شود اما پاداش دیگر کارکنان دولت به صورت یک جا به حساب آن ها واریز شود و با این پاداش می توانند در شهرستان ها یک آپارتمان تهیه کنند و یا برای دوران بازنشستگی شغلی دست و پا کنند.
جناب رئیس جمهور!
ما معلمین؛ فراموش شده ایم نه فقط در دولت شما که در دولت های قبلی هم و ضع به همین منوال بوده است تا کی چشم و گوش خود را در برابر این همه تبعیض ببندیم؟ کارد به استخوان ما رسیده است. صورتی برایمان نمانده که بخواهیم آن را با سیلی سرخ نگه داریم. اگر سمعکی از جنس انصاف باشد صدای له شدن و خرد شدن استخوان هایمان زیر چرخ هزینه های زندگی به گوش می رسد.
در پایان، جناب رییس جمهور، ما فقط خواهان رفع تبعیض بین کارکنان تحت امرتان هستیم و نیز خواستار اجرای سریع تر طرح رتبه بندی معلمان قبل از پایان سال و اعمال آن در حکم سال جاری هستیم. البته نه طرحی مانند طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق، که حقوق معلمان را با خودشان هماهنگ کرد و همچنین بیشتر دستگاه های دولتی خودرا از آن مستثنی کردند، و آن هایی که نتوانستند، فیش های مخفی برای پرسنل خود صادر کردند و نیز نه آن طرحی که معلمان برای رسیدن به مزایای آن، از هفت خوان رستم بگذرند، یا به جان یک دیگر بیفتند.
با تشکر
جمعی از معلمین سبزوار

انتهای پیام/

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی
https://telegram.me/avayefarhangi

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید: avayefarhanginews@gmail.com

۱۴۵ نظر 1. اولا آفرین برمعلمان عزیز سبزوار ولی دوستان اینایی که نوشتید برای خودمون بود بنده خدایی کجا وقت داره اینارو بخونه اصلا معلما باشند یا نباشند فرقی داره؟


 2. سلام ، افرین به معلمان شجاع سبزواری ، یک میلیون معلم شریف سراسر کشور از شما حمایت می کنند ، واقعا دیگر نمی توانیم از پس هزینه های زندگی بر بیایم . انشالله دولت دکتر روحانی این بی عدالتی بین کارکنان دولت پایان می دهد معلمان نگران نباشند دولت تا قبل از دهه فجر نظام رتبه بندی معلمان را اجرایی می کند .


 3. گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من…. آنچه به جایی نرسد فریاد است…


 4. واقعا دستتون درد نکند ولی کو گوش شنوا


 5. آنچه به جایی نرسد فریاد است


 6. کو گوش شنوا


 7. دستان مبارکتان رامیبوسم گفتنی ها را خلاصه وجامع گفتید بعد از سی سال وضعیت آموزش وپرورش اینگونه باشد واقعا ظلم است به این شهدای زنده ( معلمان ) ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………


 8. احسنت و درود بر معلمان شجاع سبزواری . ما معلمان ملارد حمایت خود را از شما اعلام می کنیم و امیدواریم این نامه را به گوش مسئولین رده بالای کشور برسانید. و قابل توجه وزارت بی خیال آموزش پرورش


 9. دوستان توی سایتsabzevarnegar.comاین نامه قابل امضا شدن از طرف فرهنگیان است لطفا امضا بفرمایید


 10. همیشه نزدیک انتخابات که میشه همه به فکر مردمند مگر نمایندهای مجلس که اکثر انها فرهنگی اند خودشان از وضعیت معیشتی فرهنگیان خبر ندارند.دم معلمین سبزوار گرم


 11. درود
  احمد جان ممنون از شما حتما مراجعه می کنم و اگر همین نامه باشد امضا می کنم.یکی از برتری های نظام سلامت و تعرفه گذاری خدمات پرستاری که در همین نامه آمده بخاطر همبستگی و جمع آوری امضا الکترونیکی بوده است و اتحاد اینان با هم بسیار زیاد بود و رئیس صنف اینان برکنار شد اما دست از نامه نگاری بر نداشتند ، لذا با امضا الکترونیکی می توان تغییرات و درخواست برای تغییرات را به گوش مسئولان رساند .
  نه فریاد و نه بی تفاوتی هیچ کدام به جائی نمی رسند اما ارائه درخواست های قانونی و پیگیری آن با حمایت قاطبه معلمان امری سودمند و ثمر بخش است .شاید گوش های مسئولان با صداهای بلند و همچنین صداهای کوتاه عجین نباشد اما صدای متوسط و مدبرانه که بر خواسته از تدبیر معلمان برای امید باشد به گوش ناجیان تعلیم و تربیت کشور برسد و دیگر بهانه کسر بودجه نداشته باشند .


 12. اندکی صبر!زودقضاوت نکنید.انشالله انتخابات مجلس شروع میشود وکاندیداهای محترم شهرهابه سراغ ما معلمین میان ورای میخوان.البته بااعتمادواجازه وزارت محترم کشوروبخاطرعدم ایجادبارمالی خودمان انتخابات راوالبته با۳۰هزارتومان اجرامیکنیم.غمی نبست.چون درمراسمات هم که نمیشه ازکارمندان دبگه استفاده کرد.پس مافراموش نشده ایم.چاره اش اینه مفتی نمره ندیم برن مسول بشن….


 13. سلام و درود برمعلمان شجاع وباغیرت سبزوار ما معلمان آذربایجان از شما حمایت می کنیم


 14. سِبزواری های عزیز
  دَمتَ گَرم
  چِندی قِشنگ نویشته یِن
  حال کِردُم


 15. درود بر معلمان دلاور سبزواری، ما معلمان کرمانشاهی هم از شما حمایت می کنیم، این نامه درد دل همه معلمان است.


 16. با سلام ما معلمین استان کردستان از معلمین بزرگوار سبزوار حمایت میکنیم ، امید است به گوش شخص رییس جمهور برسد چون ما وزیر دلسوز نداریم …


 17. معلمی شغل نیست ، عشق است ، هنر است ، اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش کن ولی اگر به عنوان عشق به آن می نگری مبارک بادت ، من نیز چون تو ۲۶ سال است که عاشقانه به آن نگریسته ام و طبیعی است که عاشق باید به بادامی می سازد . جملاتی قشنگ تر ازین می خواستی ؟


 18. ما معلم ها مقصریم اگه ارزش برای خودمون قائل بشیم بقیه هم ارزش ما رو درک میکنند


 19. بسیار تشکر میکنیم از شما همکاران سبزواری .ما معلمان قزوینی هم از شما حمایت میکنیم .امیدواریم مسئولین به خودشون بیان .البته ما معلمین معتقدیم وامیدواریم که جناب رییس جمهور اقداماتی انجام خواهد داد واین تبعیض را حل میکند.


 20. همکاران غیور و زحمتکش سبزواری، دستانتان را به گرمی می فشاریم و تا جان در بدن داریم از اندیشه و راهتان که راه شهدا و امام شهداست،حمایت همه جانبه خواهیم کرد.
  بدانیم که : دانه های خشکیده ی خوشه ای دره ها را سرسبز خواهدکرد.


 21. سلام!
  ازراه دور دستتان رابه گرمی می فشاریم۰ احسنت۰ سخن از دل ما گفتید!
  بلکه از دل تمام معلمان آزادمرد ایران زمین! به امید وزیدن نسیم خوش!


 22. ما معلمین تهران نیز از شما حمایت می کنیم


 23. حرف حق بر دل نشیند گر صاحب ان دل گوش شنوا داشته باشد.درود برشما معلمان فهیم و تلاشگر سبزواری.ما فرهنگیان چهار محال وبختیاری دستان مهربان شما را به گرمی میفشاریم.


 24. ما فرهنگیان مرودشت استان فارس از شما حمایت می کنیم


 25. آقا اصلا همه این ها هیچی ……………………… اما خدا وکیلی ما معلم ها از این موضوع بیشتر میسوزیم به معلم میخوان ۱۰ هزار تومن افزایش حقوق بدن تو بوق و کرنا میکنن اما حقوق دیگر ادارات صد برابر اضافه میشه اما هیچ کسی متوجه نمیشه …. مثل همین فوق العاده که الان حرفشه بابا این حقوق لامصب باید پاک بشه از نو نوشته بشه .


 26. معلم ها خیلی خیلی دلشون پره ….. اما جیبشون خیلی خیلی خالیه


 27. حمایت خود را از معلمان سبزوار اعلام می نماییم.


 28. به نام خدا سلام من هم به شما عزیزان دست مریزاد میگویم درد دل معلمان را گفتید اما کو گوش شنوا چه کسی جرات دارد به وضع معلم رسیدگی کند .نمایندگانی که خودمان انتخاب کرده ایم اولین نفراتی هستند که با هر طرحی در مورد افزایش و یا دادن حق معلم مخالفت میکنند پس از دست رییس جمهور هم کاری ساخته نیست از شهرستان ماکو


 29. امیدواریم خدا درد دل ما را درمان کند اینان که گوش شنوا ندارند


 30. آفرین ومرحبا به معلمان سبزوار.اینقدر در حق معلمان بی وفایی وجفا شده که خودمان هم به این وضعیت عادت کردیم کار میکنیم وصدامون در نمیادواگه صدایی بلند میشه به گوش کسی نمیرسه .خدائیش مظلوم تراز معلمان دیده اید.سی سال کار میکنیم آخرش هم آس وپاس .خداکند کسی صدای فرهنگیان رو بشنوه


 31. ما معلمان استان آذربایجان غربی حمایت کامل خود را از معلمان سبزواری اعلام میداریم


 32. دست معلمان سبزوار دردنکنه واقعاحرف دل همه معلمان را زدیدمافرهنگیان منطقه کوهسرخ حمایت خودراازشمااعلام مینماییم


 33. مافرهنگیان خراسان شمالیهم ازشماحمایت می کنیم وتلاشتان را ارج می نهیم


 34. آقای رییس جمهور لطفاٌ عنایت فرموده مفاد نامه ی فوق را مورد بررسی قرار دهید؟


 35. ما معلمین شهرستان جهرم از شما حمایت میکنیم…دستتان درد نکند …اجرکم عندالله…


 36. کاش گوش شنوایی بود کاش……


 37. مامعلمان تبریز مدافع شما بوده وازشما حمایت می کنیم وتلاشتان را ارج می نهیم


 38. آقای روحانی مگر از اول برای حل مشکل فرهنگیان آمده تا اراده کند مشکلاتشان را حل کند ؟
  او و گذشتگانش هیچ توجهی به فرهنگیان نمی کنند برای او مهم نیست که چه به سر فرهنگیان می آید انگار که ما زیر مجموعه ی او ( دولت ) نیستیم


 39. ما معلمان قم حامی شماییم ان شااله موفق باشید درود برشما معلمان عزیز سبزواری آفرین


 40. مافرهنگیان استان گلستان-گمیشان نیز کمال تقدیر و تشکر از این درخواست را داریم امیدواریم ریاست محترم جمهور رسیدگی نمایند….اجرتان با خدا


 41. از معلمان سبزوار تشکر می کنم که درد ورنج کلیه معلمان کشور را به محضر ریاست جمهورمحترم گزارش دادن انشاا… مورد توجه قرار گیردتا ما معلمان شرمنده زن وبچه مان نباشیم ،شما عین واقعیت را نوشتید ،کاربسیار خوب وپسندیده ای است واقعا اگر مسئولین بی توجهی کنند فردای قیامت چه جوابی دارند من که از حقم نمی گذرم وسلام


 42. معلمین جاجرم هم حمایت خود را اعلام میدارند و خواستار رسیدگی رییس جمهور عزیز هستند


 43. درود برشما معلمین زحمت کش وشریف سبزواری من یک معلم باز نشسته هستم که ۳۰ سال صادقانه به فزندان این سرزمین خدمت کرده ام مطلب جالبی بگویم که اگر آقای رئیس جمهور یا آقای فانی وقت داشتند آن را هم بخوانند
  در حال حاضرمن مستاجر یکی از دانش آموزانم هستم که کارمند بانک شده است وهر روز با دیده حقارت به من می نگرد وپشت ماشین …………..می نشیند جالبتر این که هر سال با کلی تجدیدی وتک ماده و…………دیپلمش را گرفت !!!!


 44. با سلام به همه همکاران
  راستی چرا ما فرهنگیان اینقدر ساده ایم شکایت کی رو به کی میکنیم یعنی ریس جمهور. نمی دونسته چه کسی رو برای این پست بیاره. همه ما معلمها سر کاریم اون هم چه سرکاری ………………………………باتاثر فراوان دبیر ۲۱سال سابقه دبیرستان های خرم آباد


 45. معلمان اذربایجان غربی هم حمایت خود را ازین بیانیه اعلام میدارند


 46. مافرهنگیان شهرستان شازند حمایت خودرا از شما اعلام می داریم سخن کز دل بر اید لاجرم بر دل نشیند


 47. آیا رئیس جمهور متن بالا را خوانده و جواب می دهد ؟ خدا می داند.


 48. باسلام به خدمت همه معلمین عزیز کل کشور وبا تشکر از ابتکار معلمین سبزوار . من یک سؤالی از معلمین سبزوار دارم . خواهشمندم بیشتر دقت نمایند. چرا این اعتراضها در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی نشد ؟ چرا این اعتراضها در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی به آنشکلی که در تهران دیدیم انجام شد ؟ چرا این اعتراضها در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد با آن در آمد عظیم نفتی صورت نگرفت . چرا وقتی که در جامعه برای حرف زدن و ابراز اعتراض مشکل وجود دارد حرفی زده نمی شود؟ چرا وقتی دولتی با رویکرد آزاد منشانه رفتار می کند این اعتراضها صورت می گیرد ؟ همکاران بزرگوار من خواهش می کنم به فکر دولت آقای روحانی که با نیت خدمت دلسوزانه قدم در این راه گذاشته اند باشیم. واز ایجاد حاشیه به دست فرصت طلبان بی دین و منفعت طلب خود داری کنیم . بگزاریم جناب آقای روحانی با حوصله وبا تدبیر به کارهای این کشور برسد .و بی جهتت گرفتار آن همه تندروی هایی که علیه دولت آقای خاتمی شد و فرصت مناسبی را برای رقبای ایشان فراهم کرد . برای دولت محترم آقای روحانی نشود . دوستان عزیز بیایید به این دولت که نیتی جز کمک به همه گروههای این کشور ونیتی جز پیشرفت این کشور ندارد کمک کنیم . من خواهش میکنم نگذاریم این دولت به حاشیه سازی روی آورد . اگر قدر ندانیم به خدا گرفتار شرایط بسیار سخت سه ساله آخر رقیب دیگر از همکاران احمدی نژاد خواهیم شد. من آن چیز که شرط بلاغت بود گفتم و نوشتم قضاوت با شما همکاران عزیز


 49. تقدیر از جسارت و همتتان و حمایت از حرکتتان.


 50. سلام هم سنگرانم منم در کنارت حرفهایی نگفته دارم که الحق گفتی انچه را که ما در دل می پروراندیم.ما زیادیم نه زیادی
  جمعی از معلمین آ .پ مسهد ناحیه ۲


 51. ما معلمین اردبیل نیز با شما هم عقیده بوده و از این نامه حمایت می کنیم


 52. آفرین ومرحبا به شما معلمان سبزواری که درد دل معلمان را به رییس جمهور محترم نوشتید .انشالله که نتیجه دارد


 53. سلام به همه فرهنگیان عزیز ما معلمان منطقه جرقو یه سفلی از مناطق استان اصفهان از شما حمایت می کنیم.دستتون درد نکنه


 54. من یک دانش آموز هستم میدانم چقدر کار معلم سخته هرچه حقوق به معلم بدند باز هم که.


 55. ا سلام خدمت همکاران محترم
  همان طور که می دانیدچند روز پیش افزایش فوق العاده شغل همکاران آموزگار عزیز ابلاغ شد لازم است در این خصوص به یک نکته مهم توجه داشته باشیم سال ۹۲ که فوق العاده شغل برای فرهنگیان اجرا شد به دلیل آنچه که کمبود منابع مالی اعلام شد این بند برای تمام فرهنگیان با امتیاز ۸۰۰ در نظر گرفته شد وامسال طبق قانون ومصوبه دولت امتیاز فوق العاده شغل برای تمام فرهنگیان باید ۱۵۰۰ امتیاز محاسبه می شد چون دبیر واموزگاری جزو مشاغل همسطح کارشناسی می باشدوطبق قانون امتیاز فوق الاده شغل برای مشاغل همسطح کارشناسی ۱۵۰۰ می باشدولی وزارت محترم آموزش وپرورش زرنگی کرد وبرای آموزگاران این بند را کامل اجرا کرده وبرسر آنها منت می گذارد که حقوق شمارا زیاد کردیم واقعا متاسفم که چرا اموزش وپرورش چرا فرهنگیان را اینقدر ساده وکم سواد فرض می گند شما اگر خواهان افزایش حقوق ابتدایی هستید اول این بند را طبق قانون برای همه معلمان اجرا کنین بعد هرچه قدر که می خواهید حقوق معلمان ابتدایی را افزایش دهیداگر من به جای همکاران ابتدایی بودم هرگز از این افزایش نه تنها خوشحال نمیشدم بلکه ناراحت هم می


 56. فرهنگیان باید خودشان ازحقوق شان دفاع کنند همه باهم وهمدل از وزیری که روزه سکوت گرفته دفاع از حقوق فرهنگیان انتظاری بیجاست. در ضمن از بیان حقایق زندگی معلمان کمال تشکر را دارم


 57. مافقط نفس می کشیم وبس


 58. از رییس جمهور محترم تشکر می شود اگر برای افزایش حقوق معلمان اقداماتی انجام شود


 59. مرحبا واحسن به هکاران محترم سبزواری که درد بیش از یک میلیون همکار را اعلام داشته اند مانیز از آذربایجانشرقی با شما همراه وهمدل وهمصدا هستیم


 60. تا زاویه ی دید دولت به آموزش و پرورش عوض نشه و تا وقتی آموزش و پرورش فقط به عنوان مصرف کننده و نه تولید کننده قلمداد بشه وضع همینه
  ………………………


 61. انشاالله که درست شود
  امید واریم


 62. من که تصمیم گرفته ام در دیوان عدالت از همین کم دادن امتیاز فوق العاده شغل و کاهش از ۱۵۰۰ به ۸۰۰ شکایت کنم میگن معمولا تا یکسال بعدحکم قطعی میشود و دولت مجبور به پرداخت به فرد شکایت کننده می گردد .یک بار دیگر هم بخاطر حق همترازی شکایت کردم و حقم را گرفتم
  اما این جای خود ، اجرای رتبه بندی ما معلمان بیچاره هم جای خود.خدااز همه آنها نگذرد.
  حالا منت هم می گذارند سرما


 63. شایسته سالاری یکی از ارکان اصلی گم شده در اموزش و پرورش است. امید است که به این اامر توجه بیشتر شود.


 64. باسلام خدمت همکاران این نامه داری اشکالات اساسی می باشد اولادر طرح تحول سلامت تعرفه پرستاری اجرا نشده ودر مقابل حقوق پزشکان دوونیم برابر شده یعنی میانگین ۱۰۰میلیون واعتراض پرستاران نیز به همین دلیل می باشد واگر این نامهرو بدبینانه نگاه کنیم طراحی شده وزارت بهداشت ودر نهایت باید خود دولت جهت خاموش کردن قشر زحمت کش وفداکار پرستاری باید دید واز همه همکاران خواهش میکنم در نوشتن نامه احساساتی عمل نکنند وبا اطلاعات جامه حرف بزنند چون اطلاعات ناقص یعنی نتیجه ناقص


 65. دریک کلام درود بر شرف شما سبز واری های عزیز ما معلمان گیلانی با جان ودل از شما حمایت می کنیم چون با این حقوق واسترس واضطرابی که داریم عمرما تا بازنشستگی نخواهد رسید؟؟!!!!!!!


 66. سلام خدمت دوستان بزرگوار ،ازاینکه درد دل میلیونی معلمین محترم رادرج کردید باید تشکر کرد. ولی دوستان باید انصاف بدهیم آنچه شده خودمون کردیم اگر یک سال نمره واقعی را درکارنامه دانش اموزان درج کنیم شاید بدانند کسی اینجا فریاد میزند .وقتی به تکه کاغذ وزیر یا معاون اداره ای دلخوش باشیم آخرش این می شود. آذربایجان غربی فوق لیسانس ریاضی


 67. حمایت از فرهنگیان سبزوار حمایت از فرهنگ این جامه است در جواب آن عزیزی که نوشته بود (حجت اله شرفی)عمر نوح که نداریم یکبار به خاطر روحانی بعد برای هاشمی یکبار دشمن و…حرف هم نزنیم انگار همه ی دنیا منتظرند و بیکار تا میگی حقم را بده دشمنا صف می کشن


 68. آفرین به جسارت وشهامت شما فرهنگیان سبزواری گه لا اقل درد دل مارا نوشتید


 69. با درود و امید بهروزی

  منت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفس که فرو می رود ممد حیات است و چو بر می آید مفرح ذات پس در هر نفسی دو شکر واجب.
  پس خدایا کی توان شکر نعمت بی پایانت را که در پیکر و وجود معلمان به ما ارزانی داشتی، به جای آورد. خدایا کسی یارای آن را ندارد، خدایا خود قدر نعمتت را مقدر فرما.

  سال ها دل طلب جام جمش از یار است
  او ندانست که خود جام جم اغیار است.

  «دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر»
  کز تو ملولم و همت معلمانم آرزوست.

  نگار من که به مکتب برفت و خط بنوشت
  به غمزه ای از معلمان خود، بسرشت

  دوش دیدم که ملائک در مدرسه ی زدند
  خاک پای معلم بگرفتند و به پیمانه ی زدند

  به معلم خرّم از آنم که معلم خرّم از اوست
  عاشق نفس معلم که نفس زنده از اوست


 70. آقای روحانی منتظریم لطفااااااااااااااااااااااااااااا


 71. باسپاس ازمعلمان سبزوار که صدای به حق معلمانی را که این وزرا را با دانش شمع سوزانشان به این مقام رساندند. آنهایی که در مجلس نشسته اند آیا به این فکر کرده اند که همه وهمه با تلاش معلمان به این مقام رسیده اند؟ باید همه با صدای بلند داد بزنند بابا ماهم می خواهیم در رفاه باشیم امید وارم آقای روحانی این کار راهم انجام دهند ………………………………………


 72. معلمان سبزواری دستتان درد نکند


 73. با تشکر از زحمات همکاران عزیز از سبزوار . نکته ای که می خواستم بیان کنم این است که مقصر خود ماییم که خودمان را دست کم می گیریم چرا که چند ماه دیگر انتخابات است و آن موقع همه عزیز می شویم و تما کاندیداها روی برنامه های رفاهی ما مانور می دهند و خودمان هم در بسیاری از جا ها به طرفداری از آن ها گردن به چاقو می ساییم و با زیر بغل گرفتن صندوق رای برای دریافت ۵۰۰۰۰ هزار تومان خود را خوار و خفیف می کنیم و آخر سر هم به کسانی رای می دهیم که وقتی پایشان به مجلس می رسد می شوند مخالف طرح ها و لوایحی که کمی از مشکلاتمان می کاهند .


 74. آقای حجت الله شرفی درسته توجیبت پره که نیازی به اعتراض نداری.


 75. ای کاش معلمان از قدرتی که از آن برخوردارند آگاه بودند تا این همه تبعیض در حقشان روا نمی رفت.
  ما اگر یک روز،تنها یک روز سر کلاس درس حاضر نشویم آنگاه خواهیم دید چه بازتابی در رسانه های داخلی و بین المللی خواهد داشت و دیگر به ما بعنوان یک شخص توسری خور که حتی جرات زدن حرفهایش راندارد نگاه نخواهند کرد.
  با درود به تما معلمان شجاع و با جسارت
  ما معلمان فراهان نیز با شما اعلام همبستگی می کنیم


 76. درود بر شما همکاران فرهنگی سبزوار به امید آنکه روزی دغدغه معلمان فقط کلاس و درس آنان باشد.


 77. همه می دانیم مسیر توسعه از آموزش وپرورش می گذردپس هزینه کردن در مسیر توسعه خرج نیست،سرمایه گذاری است. کاش دست عدالت ریاست محترم جمهور ، حقوق ما معلمان را با دانش آموزانمان در شغل های لشکری، حاکمیتی مانند وزارت دادگستری وسایر کشوری ها حداقل به برابری برساند. آقای رییس جمهور این حرف ها گفتنی نیست اما واقعیت را راه گریزی نیست. به امید آنکه شاهد ایرانی آبادتر در کنار ایران آزاد خود باشیم…


 78. به امید روزی که شان فرهنگیان حفظ شود


 79. با سلام ، آقای رئیس جمهور درد دلهارا بشنوید واقدام فرمائید که جامعه فرنگی در وضعیت مالی بسیار نامطلوبی بسر می برند.


 80. با سلام.درود بر شما دوستان سبزواری.منو همکاران فرهنگی خودم در شهرستان خمین نیز حمایت خودمان را از شما دوستان خود اعلام میکنیم……………………………….. وخود استعفا کند …………………………………….


 81. متاسفانه مسولین هروقت حرف از حقوق این سازمان شایسته و پاک از فساد در این جامعه میشود اعلام میدارند .سازمانی بدون درامد است .من نمی دانم خبر ندارند از کسب در آمد آموزش و پرورش یا فکر میکنند ما خبر نداریم .به هر ارگانی مراجعه میکنی برای واریز فیش درصدی ازشما مطالبه میشود برای آموزش وپرورش .ازمردم که پول برای خرید حتی یک برگ کاغذ امتحانات راهم که میگیرید کل بار تحصیل دانش آموزان بر دوش اولیا است .چند صندوق هم که پول این همه معلم را ذخیره و کارو کاسبی راانداخته و شاید ۱۰درصد همه سوود را به معلمان بدهند .هرما چند درصد از حقوق معلمان در صندوق بازنشستگی انبار میگردد و با آن کار میکنید و سودی هم برای معلمان ندارد .و … به نظر شما این درآمد نباشد پس شما درآمد به چی میگید. ولی این .درد معلمین نیست معلمین در هر دولتی غیر از دولت محترم هاشمی هیچ خیری از وزسر ندیدند افسوس که یک معلم دلسووز و از بدنه خود معلمین وزیر نمی گردد .افسوس وباز صد افسوس


 82. بنده با شمار ………………………. رضا پورقلی از شهرستان خوی ضمن قدر دانی از همکاران محترم سبزواری این نامه را کاملا تایید میکنم


 83. باسلام به تمام معلمان ایران وایرانی.ما معلمان باوجود کمی حقوق هیچوقت وجدانمان را زیر پا نمی گذاریم وبا سرنوشت بچه ها بازی نمی کنیم درسمان را می دهیم .به کلاس میرویم چون با دانش آموزان معصوم کار میکنیم ولی این گرانی وعدم نداشتن رفاه خللی در تدریس ما ایجاد نمی کنه وما فقط میسوزیم انشاالله باحمایت دکتر روحانی درست میشود ما در مدرسه مان تمامی زیراکس ها را اولیا انجام میدهند ومدیران مدرسه های ناحیه ۴ دیگر عادت کردند هم پول میگیرند وهم بیرون هر برگی ۱۰۰تومن چاپ میکنند مسئول ناحیه ۴ هم کارایی ندارد چکار کنیم ؟بانظر شما موافقیم


 84. خواسته این همکاران نویسنده نامه ، خواسته بر حق و خواسته همه معلمین ایران زمین است


 85. با تشکر از معلمان سبزواری نظام رتبه بندی اگر اجرا شود شامل فرهنگیانیکه مدرک کارشناسی دارند میشود ما فرهنگیانی که به دلیل مشکلات مالی بامدرک کاردانی شاغلیم با این حقوق کم چکار کنیم


 86. سلام و درود برمعلمان شجاع وباغیرت سبزوار ما معلمان عمارلو از شما حمایت می کنیم ،فقط آقای نجف زاده خبرنگار صرفأ جهت اطلاع می تواند به داد فرهنگیان برسد


 87. معلمان گیلان همدردی خود را با این ضایعه اعلام میکنند


 88. باتشکرازمعلمان سبزوار.اگرهمکاران دیگرشهرقصدهمکاری دارندنامه ای مشابه ی این نامه سرگشاده بنویسندتاشایدازاین بدبختی وفلاکت رهایی یابیم


 89. باتشکرازمعلمان سبزوار.اگرهمکاران دیگرشهرقصدهمکاری دارندنامه ای مشابه ی این نامه سرگشاده بنویسندتاشایدازاین بدبختی رهایی یابیم .حتما مسوولین دلسوزهستند


 90. همه مطالب و سخنان معلمان سبزواری سخنان و مطالب معلمان خلخالی نیز می باشد. امید که برای این موارد گوش شنوای وجود داشته باشدو این نظام طبقاتی پرداخت حقوق کارکنان دولتی هر چه زود تر از بین برود نه این که همیشه داد از نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان گوش ما را کر کرده است.


 91. درود بر معلمان جسور سبزوار.هیچ کس واسه معلم ها کاری انجام نمیده.اون از وزیرمون.معلمان ابتدایی خیلی بیشتر مورد ظلم قرار گرفتن.وزیر نتوانسته به قولش عمل کنه.هیچ دفاعی نمیشه.یک سال پیش کادر اداره فوق العاده شغلشون رو گرفتن ولی ابتدایی حالا،اونم با صدتا منت……………………..


 92. از شما معلمان سبزوار تشکر می کنیم و همیشه حامی نظرات گرانقدر شما هستیم. احسنت بر شما


 93. باسپاس فراوان ازمعلمان سبزواری.اقای رییس جمهورازشماانتظارداریم برای اولین بار هم که شده مسئله کسری بودجه ومطالبات ومعیشت و…را در این نهاد مهم برطرف نموده وبی عدالتی فاحش راکاهش دهیدو اگر جسارت و شجاعت دارید به این نامه که الحق خواسته جامعه سالم فرهنگی است عنایت نموده و ساکت نمانیدمنتظرعنایت و توجه حضرتعالی هستیم .


 94. دوستان یکی از سایتهای تندرو به فرهنگیان توهین کرده و نامه ی سرگشاده فرهنگیان رو به تمسخر گرفته برین و تو کامنتها جواب اینا رو بدین. salamsarbedar.com


 95. احسنت به شما
  موافقم


 96. ما معلمان ملایر هم حمایت خود را ازین بیانیه اعلام میدارند . چرا که با عشق و علاقه این شغل را انتخاب کردیم اما با ناراحتی مشغول به کار هستیم


 97. باسپاس فراوان ازشما انتظارداریم رسیدگی شود


 98. من دلم به حال فرهنگی و دانش آ موز ودر نتیجه آینده جامعه باهم میسوزد.یعنی این دغدغه همه باید باشه .یعنی جامعه باید دلش به حال خودش بسوزد.


 99. معلمان خراسان جنوبی :مرحبا بر شما-رییس جمهور منتظریم…. .


 100. اگر فقط شرکت های وابسته به آستان قدس و وزارت دفاع حق قانونی اموزش وپرورش را پرداخت کنند بالغ بر ۳۰۰۰میلیارد تومان می شود ولی کو مسئولی که پیگیری کند . از مسایل فراوان است …..


 101. ما معلمین ایرانشهر حمایت خود را از نامه شما اعلام میداریم امیدواریم رییس جمهور به درد دل ما معلمان زحمتکش گوش دهه


 102. ازهمکاران صبور متشکریم :ضمن اعلام حمایت کامل از نامه عزیزانو سنگربانان علم ودانش امیدوارم مسولین کشورجهت تحقق عدالت اجتماعی به وضعیت مارسیدگی کنند.


 103. درود بر معلمان سبزوار اقای روحانی منتظریم


 104. با سلام تمام مواردی که در نامه بود به حق و به جا بود . ولی یک مورد هم من اضافه کنم ، که اینکه در مقطع متوسطه سختی کاری برای همکارانی که درس ریاضی تدریس می کنند با سایر دروس باشد و فقط توقع بیجا از این همکاران نداشته باشند رشته باید در حکم لحاظ شود تا با رقبت بیشتری تدریس کنیم.


 105. ما معلمان و فرهنگیان رشت از نامه فرهنگیان زحمتکش سبزوار تشکر می کنیم و به آنها دست مریزاد می گوییم و از فزهنگیان زحمتکش دیگر شهرها هم می خواهیم تا زمان گرفتن حق خود ( تاکید می کنم فقط حق خود ) از پای ننشینند و این راه را تا انتها چه در زمان این دولت و چه در زمان دولتهای دیگر تا انتها ادامه دهند . با آرزوی توفیق تمام فرهنگیان در این راه خطیر


 106. من و همسرم هر دو فرهنگی هستیم جمعاً چهل و هشت سال سابقه کار خالصانه داریم و به خدا با نهایت قناعت زندگی میکنیم اما……………..باید ببینید چقدر از روی بچه هامون شرمنده ایم و به آنها سفارش کرده ایم حق معلم شدن ندارند


 107. ما معلمین شهرستان ابهر حمایت خود را در تایید نامه همکاران سبزواری اعلام واز دولت تدبیر وامید رسیدگی داریم


 108. کد مطلب: ۲۵۶۰۱۳
  آموزش و پرورش و نگاه جامعه
  بخش تعاملی الف – علی اکبر ارشادی
  اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۵
  مشکلات معیشتی معلمان از بدو پیدایش آموزش وپرورش دامنگیر این قشر بوده است. هر چند درمقاطعی از زمان های سپری شده از عمر این نهاد پنجره هایی گشوده شده است ولی این گشایش یا موقتی بوده و یا استمرار نداشته است و باز این غول تورم در مسابقه با زندگی معلمی گوی سبقت را ربوده است.

  مسئله حایز اهمیت این است: آیا اصلا معلمان این کشور مشکلات معیشتی دارند یا به قول یک خواننده یکی از سایت ها که نظر داده بود، این قشر به قشر همیشه طلب کار تبدیل شده اند؟ درک این مسئله خیلی هم سخت نیست. ما در کشورمان مرکز آمار و بانک مرکزی داریم، کارشناسان خبره ای هم دارند که لابد در کارشان واردند، چندی پیش همین مراکز معتبر اعلام کردند هزینه زندگی در شهر ها چیزی حدود ۲/۵میلون تومان به صورت ماهانه است، بخش زیادی از معلمین این کشور که ساکن این مملکت بوده ولا جرم شهر نشین هستند، ماهیانه حدود ۱/۵میلیون تومن حقوق می گیرند، یک نکته هم تذکرش بد نیست: در ادرات دیگر، همه و بدون استثنا مبالغی به عنوان اضافه کاری و حق ایاب و ذهاب و غیره به کارمندان پرداخت می شود که مبلغ قابل توجهی است، ولی در آموزش و پرورش هیچ خبری از این مبالغ نیست. حتی مبلغ اضافه کاری کارکنان اداری آموزش و پرورش هم که هفته ای ۴۴ساعت کار می کنند، به ثلث کاهش یافته و با چندین ماه تاخیر پرداخت می شود.

  عده ای هم می گویند: معلمین نصف سال تعطیل هستند! درست است تعطیلی مدارس که معلمین هم به طبع آن تعطیل می شوند، ۴ماه در سال است، ولی بهتر است از این عده پرسید: استادان دانشگاه و برخی از کادر دانشگاه ها که در خیلی از موارد مدرک همطراز با معلمین دارند در هفته فقط ۳روز کار می کنند و خیلی بیشتر از معلمین حقوق می گیرند، چرا؟ اگر مقدار حقوق هر فرد را به کار یدی بسنجیم باید به یک کارگر بیشتر از یک بنا پول بدهیم، آیا این گونه است؟

  موضوع دیگر اینکه بر اساس آیین نامه اجرایی مدارس معلمین هم مثل سایر کارمندان در طول سال یک ماه مرخصی دارند نه بیشتر! چه کار کنیم مدت زمان فعالیت مدارس بر اساس قانون مشخص شده است و هرگاه مدارس باز بوده اند معلمین هم سر کار حاضر. حتی یک معلم در طول فعالیت مدرسه فقط بانظر پزشک یا به شرط جبران می تواند محل کار خودرا ترک کند: که آن هم محدود و با طی مقرات مربوطه.

  مطلب دیگر اینکه آیا در این مدت مشکلات معیشتی معلمین حل شده یا نه؟ بهتر است خوانندگان محترم بدانند که دولت در مقاطعی تلاش کرده ولی اقدام قابل توجهی برای حل این مشکلات، انجام نشده است. وقتی حقوق معلمین برای زندگی در این کشور به گواهی آمار وارقام بسیار کمتر از مقدار لازم برای یک زندگی معمولی است آیا معلمین حق دارند مطالبه کنند یا باید آنهارا قشر همیشه طلب کار بنامیم؟ آیا دولت محترم آن تبلیغات مهیج را که برای پرداخت مطالبات معوق معلمین (نه افزایش حقوق !)به راه می اندازد وخواسته یا ناخواسته جامعه را به نوعی در برابر معلمین قرار می دهد که بگویند: دیگر چه می خواهید، برای ۱۰برابر شدن حقوق پزشکان مناطق و افزایش حداقل ۴۰ درصدی حقوق پرستاران در یک ماه اخیر هم انجام داد؟

  نکته آخر باز برای اینکه همه بدانند: معلمین مشکلات معیشتی جدی دارند، این مشکلات بر عملکرد و انگیزه آنها قطعا تاثیر گذار است (نکته ای که ۲نفر از نمایندگان محترم مردم استان همدان در هفته اخیر در نطق پیش از دستور به آن پرداختند) اما آمار ها می گویند معلمین از مورد اعتماد ترین افراد جامعه هستند و این مطلب درستی است چرا که به کار معلم، خداوند؛ وجدان فرد، دانش آموزان، خانواده ها، همکاران، مدیر مدرسه و کارشناسان اداره نظارت می کنند و مگر ممکن است این فرد کم فروشی کند؟ آموزش و پرورش را در یابیم، معلمین را در یابیم، دانش آموزان را در یابیم، خانواده هارا در یابیم و مهم تر از همه کشور را دریابیم که آینده کشور با دست معلمین و توسط دانش آموزان ساخته می شود.


 109. درود بر شما همکاران فرهنگی سبزواری،بنده نیز تلاشتان را ارج نهاده و از شما حمایت میکنم.


 110. باسلام ما فرهنگیان مشهد هم با فرهنگیان سبزوار موافق هستیم جرا باید ما از همه کمتر حقوق بگیریم مگر ما در این کشو ر زندگی نمی کنیم


 111. ۱-جامعه پیشرفته نیازمندمعلم است
  ۲-آماده ام یک سال کلاسم رابادیگرگارمندان سایروزارت خانه هامعاوضه کنم
  ۳-همه اهل علم درعالم،دست پرورده ی زحمات طاقت فرسای معلمین است
  ۴–ای کاش شیوه حضرات معصومین(ع)ودغدغه های مقام معظم رهبری درباره مقام معلم ،مدنظردولت مردان باشد؟


 112. طومار اعتراضی ۶ هزار معلم
  حدود شش هزار معلم در سراسر کشور با امضای طوماری خطاب به «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی، گفته اند:امروزه معلمان کشور در تامین نیازهای اولیه زندگی خود درمانده‌اند و عموما زیر خط فقر به سر می‌بند و این امر به منزلت آن‌ها آسیب زده است.
  رییس محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای لاریجانی
  سلام علیکم
  همچنانکه که مستحضرید هرگونه برنامه ریزی برای پیشرفت و تعالی کشور در گرو برنامه ریزی اصولی در آموزش و پرورش و نگاه صحیح به مقوله تعلیم و تربیت می‌باشد و این امر در سایه توجه خاص به متولیان امر تعلیم و تربیت یعنی معلمان رقم خواهد خورد.
  هدف قوانینی چون قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری ترقی و کارآمدی سیستم اداری کشور و رفع تبعیض و برقراری عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت بوده است. ولی تدوین و تصویب این قوانین به اذعان دولتمردان و نمایندگان محترم نتوانسته است هدف مورد نظر را محقق نماید.
  به باور جامعهٔ فرهنگیان کشور علت امر عدم عزم جدی مسئولان به رفع تبعیض و برقراری عدالت است.
  امروزه معلمان کشور در تامین نیازهای اولیه زندگی خود درمانده‌اند و عموما زیر خط فقر به سر می‌بند و این امر به منزلت آن‌ها آسیب زده است. این موضوع موجب کاهش انگیزه‌های شغلی معلمان شده و آینده روشنی را برای کشور ترسیم نمی‌نماید.
  معلمان کشور از تمجید و تعریف جایگاه علم و معلم خسته‌اند و از برخوردهای سیاسی با شکل معیشتی ناراضی‌اند و از مجلس و دولت انتظار «عمل» دارند.
  ما امضا کنندگان طومار موکدا از نمایندگان مجلس و دولتمردان جمهوری اسلامی می‌خواهیم به دور از هرگونه شعار، رفتار تبلیغی و سیاسی با عزمی قاطع و راسخ، خواسته برحق جامعه فرهنگیان کشور مبنی بر تامین حقوقی که نیازهای یک زندگی شرافتمندانه را پاسخگو باشد، محقق نمایند.
  مرجع : ایلنا


 113. پرداخت حقوق سالانه معلمان درچند کشور جهان با احتساب میلیون تومان :
  آمریکا ۲۳۳
  نیوزیلند ۱۸۹
  سنگاپور ۱۵۷
  ژاپن ۱۵۰
  هلند ۱۲۹
  پرتقال ۱۲۱
  آلمان ۱۴۷
  ترکیه ۸۷
  چک ۶۶
  چین ۵۹
  مصر ۳۵
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  ایران ۱۴
  ارقام کاملا حقیقی و از اخبار شاخص بهبود وضعیت معلمان در یونسکو استخراج شده است.


 114. با سلام می خواستم بپرسم آیا وزیری داریم که از ما فرهنگیان دفاع نماید؟آقای وزیرشما هم برای ما همانند وزیر اقتصاد حرکتی از خود نشان بده.خسته نباشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــد؟!!!!!!!!!!!


 115. باعرض سلام و تشکر ویژه از معلمان شجاع و دلسوز سبزواری ،بنده وهمسرم بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان رشت هستیم .به این وسیله با شماهمکاران محترم اعلام همبستگی میکنیم.وامیدواریم که آقای رییس جمهور بتواننددرد ما را بفهمند و دستور دهند تا نظام پرداخت هماهنگ حقوق(البته نه درون سازمانی )به طور کامل در کشور اجرا شود.


 116. مامعلمان شهرهای ملکان وبناب ومراغه حمایت خود را ازنامه سبزواریها اعلام میداریم


 117. ما فرهنگیان ا درد کشیدی اسلامشهری نیز از شما عزیزان شجاع و درد کشیده سبزواری حمایت میکنیم.دمتان گرم.


 118. معلمان شریف سبزواری دست شما درد نکند .دردهمه معلمان که جرات گفتن آن را ندارند همین است .کاش به خودمان بیاییم وببینیم چه ظلمی دارد به قشر فرهنگیان وارد میشود . از گرمسار


 119. دست شما معلمین سبزواردردنکنه که حرف دل مامعلمین استان کرمان رازدید ماتااخرازشماحمایت میکنیم جناب اقای رییس جمهورمحبوب لطفا به دادمعلمینی برسیدکه سه فرزند داره ونمیتونه برای حتی یکی ازانها جهیزیه بخره تاچه برسدبه سه تای انها امیدواریم به این نامه عمل شود


 120. با سلام . فقط یک هزارافرین به جرات معلم سبزواری… البته معلمان دیگر هم لازم است جرات نشان دهند..


 121. با سپاس از شمافرهنگیان شجاع سبزوار ،جانا سخن از زبان ما می گویی،با وجود فرهنگی بودن هر دو نفر مان در خانه باز هرگز دوست نداریم که عید بیایید ،یا مهر برسد یا نامه عروسی کسی بیایید و دوستی بچه دار شود یا به خانه تازه برود .که آن موقع غم و اندوه وارد خانه میشود و نهایت یا صورت مساله پاک می شود یا شرمندگی می ماند . در چنین شرایطی باز به خود تلقین می کنیم شاید در جهان عقبی این مشکلات را نداشته باشیم .یا مهدی (عج )ادرکنی


 122. از طرف تمامی فرهنگیان استان اصفهان بخش باغبهادران حمایت خود را از شما همکاران ارجمند اعلام داشته وامیدواریم که مسئولین محترم صادقانه قضاوت کنند .


 123. معلمین محترم سبزوار!این دردچندین ساله معلمان بوده و هست
  کو گوش شنوا ! درانتخابات معلم در صحنه است درمزایا سایر ارگانها ! شده یک بار هم یک شعبه بانک محل اخذ رای بشه!
  شده یک اداره به غیر از مدرسه شعبه رای بشه. امیدوایم که آرزو به دلنمانیم!
  ولی مزایا مال آنهاست درد سز مال معلم!


 124. ما جمعی از معلمان اردبیلی ازنامه شما همکاران عزیز سبزواری حمایت میکنیم وخواهان رسیدگی عاجل به درد فرهنگیان هستیم این همه تبعییص شایسته دولت محبوب تدبیر وامید نیست.


 125. باسمه تعالی
  بدین وسیله جامعه ی فرهنگیان لرستان حمایت قاطع خود را از معلمان شجاع و پیشرو سبزوار اعلام می دارند و ضمن تأیید مطالب مطرح شده، آنها را دغدغه ی به حق فرهنگیان می دانند.لذا از فرهنگیان سایر استانها می خواهند ضمن اهتمام به رعایت چارچوب قوانین، حمایت خود را از این اقدام غرورانگیز ابراز دارند.


 126. ضمن تقدیر و تشکر از جسارت و شهامت شما همکاران محترم سبزوار غیور
  ما اموزگاران مقطع ابتدایی ناحیه چهار کرج نیز به این اقدام ارزشمند شما ارج نهاده ضمن تایید اعترضات و درد و دل های شما عزیزان مراتب همدلی و اتفاق نظر خود را هم صدا با جامعه اموزگاران کل کشور به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان محترم رسانده و انتظار پاسخ شفاف و منطقی ایشان هستیم .
  من معلم هستم
  زندگی پشت نگاهم جاریست
  سرزمین کلمات
  تحت فرمان من است
  قصر پنهان من است
  قاصدک های لبانم هر روز
  سبزه ی نام خدا را به جهان میبخشد
  گرچه برگونه ی من
  سرخی سیلی صد درد درخشش دارد
  اخرین دغدغه هایم این است
  نکند حرف مرا هیچ کس امروز نفهمید اصلا
  نکند حرفی ماند؟نکند
  مجهولی
  روی رخساره ی تن سوخته ی تخته سیاه جا مانه است؟
  هر شب از اینه ها میپرسم:
  به کدام شیوه ؟
  وسعت یاد خدا را بکشانم به کلاس؟
  بچه ها را ببرم تا لب دریاچه ی عشق؟
  غرق دریای تفکر بکنم ؟
  با تبسم یا اخم؟
  با یکی بود و نبود؟
  زیر یک طاق کبود ؟
  یا کلاغی که به خانه نرسید قصه گویی بکنم؟
  تک به تک یا با جمع؟
  بدوم یا ارام ؟
  من معلم هستم
  نیمکت ها
  نفس گرم قدم های مرا میفهمند
  بال های قلم و تخته سیاه
  رمز پرواز مرا میدانند
  سیب ها
  دست مرا می خوانند
  من معلم هستم
  درد فهمیدن و فهماندن و مفهوم شدن
  همگی مال من است ،
  من معلم هستم….
  ب.د.ن اموزگاری از ناحیه ۴ کرج

  واعتصموا بحبل لله جمیعا ولا تفرقوا


 127. با تشکر از معلمان محترم سبزوار، دولت آقای روحانی ، چرا معلمان ابتدایی بایدبرای جلسات، اردوهای دانش آموزان، جلسه با والدین ۵ شنبه ها بیایند؟؟؟؟؟؟ کار در مقطع ابتدایی به اندازه ی کافی سنگین هست!!!!!


 128. دست شما معلمین سبزواری درد نکند شاید دیگر شهرهای کشور هم به خود آیند و دنبال پیگیری حقشان باشند و مسئولین محترم هم به فکر اقدام اساسی باشند


 129. لطفا در ادامه نامه درخواست استخدام فرزندانمان را بجای خودمان طرح کنید.
  تشکر


 130. ماهم به سهم خود این حرکت بزرگ شما معلمان سبز ورای راازصمیم قلب مورد ستایش قرار داده وبرای همه شما ارزوی سلامتی وموفقیت می نماییم و حمایت همه جانبه خودمان را اعلام می کنیم بسیار ممنون ومتشکر


 131. تاهمه معلمان نخواهند هیچ چیز تغییر نخواهد کردتجربه نشان داده وبدتر از این هم خواهد شد
  !!!!!!


 132. اگر جامعه به خرد نیاز دارد اگر می خواهیم فرزندان این مرز و بوم با شان خانواده و کشور آشنا شوند اگر دنبال پیشرفت در همه زمینه ها هستیم اقای ریس جمهور لطفا شان معلم را به او برگردانیدچرا یک معلم باید به جای علم برای نان بدود چرا یک دانش آموز باید به معلم توهین کند و……


 133. خدا را شاکرم که بالاخره یکی حرف همه ی مارو زد. من بازنشسته ی فرهنگی هستم و متاسفم که بعد از سی سال خدمت در مقطع ابتدایی با مدرک لیسانس حقوقم شده قدر اشک چشم مورچه! شاید حرف شما تکانی به مسئولین و وضع معیشت ما شود. ازتون سپاسگزارم. امیدوارم موفق باشید.


 134. مگر می شود بین حقوق یک فرهنگی ودیگر ادرارات فاصله دو تا سه برابری باشد کشور های دیگر به نسبت جمعیت تعداد معلمانشان دو برابر ماست ولی دو تا سه برابر سایر کارمندان حقوق می گیرند ولی در کشور ما معلمان از فشار زندگی ………………………………………. دیگر بی عدالتی وتبعیض تا این حد غیر قابل تحمله


 135. با تشکر از همکاران سبزواری و تمام همکارانی که از این نامه حمایت کردند. تذکر چند نکته ضروری است حقوق کارمندان وزارت نقت و دادگستری حدود تقریبا هفتاد درصد بی سرصدا و رسانه ای شدن ، علاوه بر افزایش سالیانه ، اضافه شد. اما طلب ما از قبیل اضافه کار وغیره با تبلیغات رسانه ای آن هم با تاخیر چند ماهه حتی چند ساله پرداخت می شود. نکته مهمتر اینکه ، با هر افزایش حقوق تقریبا هشت درصد به خاطر مقرری ماه اول، از کلّ افزایش سالانه کسر می شود . که با احتساب سی سال ، ما در اصل بیست و هفت سال و نیم حقوق می گیریم. احسنت و آفرین به این عدالت در بین کارمندان دولت!!!!!!!! اللهم عجّل لولیک الفرج ………………………


 136. اگه معلما قدری به خود ایند وبرای مجلس ودولت خودشان تشکیلاتی کاندیدا بدن وجانا ومالا کمک کنند تا ازهمکاران فرهنگی که مدافع حقوق انان باشند رو انتخاب کنند اونوقت همگان باید منتظرباشند وببینند به اونا میخایم چقدر حقوق بدیم یا عیدیشون چقدره؟


 137. نگو دو تا سه برابری بگو فاصله ی حقوق کارمندان دیگر ادرات دولتی با فرهنگیان پنج برابری ست با مدرک محکم.اگه اینگونه نبود صداشون بلند می شد.مسافرتهای پر خرج -خودروهای گران قیمت- نداشتن کار دوم-تعویض سالانه اثاث منزل -وغیره وغیره اینها همه دلیل درامد و دریافتی بالای ۵ و ۶ میلیون در ماه است.


 138. علی (ع)می فرمایند:هرکس یک کلمه به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است .امیدوارم مسئولان کشور اسلامی ما هم به این حدیث امام بزرگوار توجه کرده ؛کمی به علم و یاد دهندگان علم ارزش بگذارند.


 139. عزیزان سبزواری:حرف دل شما نه تنها حرف دل ماست که حرف دل همه فرهنگیان است.ماهم از شما حمایت میکنیم وبه این دولت ایمان داریم که به مشکلات ما رسیدگی میکند.


 140. بیماری اقتصادی آموزش و پرورش و راه درمان
  مسئولین دلسوز ایران اسلامی :
  سلام علیکم :
  با ۲۱ سال سابقه کار و تجربه حضورتان اعلام نمایم بالای نود درصد از معلمان از وضع شغلی و معیشت نگران و نالانند !چطور معلم با دغدغه های مالی فراوان سر کلاس درس بفکر فرزندان این مرز و بوم باشد؟ روز بروز رفتارهای نابهنجار دانش آموزان افزوده واز سطح سوادشان بشدت کاسته می شود !! .چرا مسئولین اقدامی نمی کنند که انگیزه معلمان به صفر رسیده ایا این بحران نیست ؟!!مگر آموزش و پرورش پایه پیشرفت کشور نیست ؟؟ آیا همه مسئولین کشور روزی در کلاس درس معلمان نبودند؟! پس چراآموزش و پرورش را به حال خود رها کرده اند که معلمان بدون انگیزه فقط بفکر گذران وقت سر کلاس درس اند ؟؟ وام ،قسط، اجار منزل و .. امانشان را بریده .یک دانش آموز ده سال پیش من الان کارمند دفتری دادگستری است : یک و نیم برابر من حقوق می گیرد با ماشین صفر خارجی به معلمش فخر می فروشد !!!دیگری ۱۵ سال پیش دانش آموزم بوده کارمند بانک شده باید برای دو میلیون وام منتش را کشید !! دیگری ۱۲ سال پیش دانش آموزم بوده نیروی خدماتی شهرداری است حقوق و مزایا و اضافه کارش دو برابر من است بعضی اوقات همکاران می گویند کاش ما هم معلم نمی شدیم تا وضع مالی مان این نمی شد که زن و بچه ما زجر بکشند و ما هم دچار بیماری قلبی و .. و قبل از بازنشستگی دار فانی را وداع بگوییم !!!من خود مدیر هنرستانم بخدا قسم در معلمان انگیزه ای نمی بینم !! چرا کسی بفکر نیست در حالی که میلیاردها تومان در ((صندوق ذخیره فرهنگیان ))موجودی معلمان حیف و میل می شود اگر همین صندوق ذخیره تبدیل به ((بانک معلم)) شود و حقوق و سرانه و بودجه آموزش و پرورش نیز از بانک ملی به بانک معلم انتقال یابد قطعا با فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری تحول مالی و اقتصادی عظیمی در آموزش و پرورش و به تبع آن در زندگی معلمان ایجاد می شود و اینجاست که با حل مشکلات معیشتی معلمان می توان به پیشرفت کشور بر مبنای آموزش و پرورش امیدوار بود ولی ولی ولی .. مگرمسئولین صندوق ذخیره و یا دست اند کاران بودجه و سرانه وزارت وکسانی که دستی بر آتش امور مالی وزارت دارند اجازه می دهند ؟؟ قطعا خیرچون شاید نفعشان در آن نخواهد بود و بس !!بانک ملی با حقوق و سرمایه معلمان چه کارها که نمی کند و موقع دادن دو میلیون وام به معلم دچار مرگ مغزی می شود !! تنها راه نجات از مشکلات معیشتی معلمان تبدیل صندوق ذخیره فرهنگیان با ((بانک معلم )) است .بیائید دست به دست هم با بیان و اندیشه مسئولین را متقاعد سازیم که بلکه هنوز دیر نشده با استفاده از امکانات و سرمایه خود معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان و مدد دولت تیبیر و امید دوای بیماری اقتصادی در آموزش و پرورش را یافته تا جدای از معلمان به داد دانش آموزان یعنی اینده سازان این مرزو بوم برسیم که بقول رهبر معظم انقلاب:((نوجوانان و جوانان امروز آینده سازان و مسئولین آینده کشورند )) .که اگر وضع معیشت معلمان همچنان ادامه داشته باشد با کاهش انگیزه معلمان و افزایش بی رغبتی آنان روز بروز باید شاهد افت سطح سواد و دانش در بین دانش آموزان عزیز این مملکت اسلامی و عزیز بود . (معلمی با ۲۱ سال سابقه از خراسان شمالی ) ((نام و امضاء محرمانه ))


 141. جناب آقای رئیس جمهور
  سلام علیکم
  با احترام و عرض خسته نباشید و آرزوی توفیق برای کلیه مسؤلان صادق و زحمتکش باستحضار میرساند: ضمن تأیید نامه گشاده معلمین سبزوار ، بنده به نمایندگی از بازنشستگان فرهنگی شهرستان ساری که در نامه های تقدیمی به شما متأسفانه عملی نشده است خواستار رسیدگی به بیمه مکمل عمر ،بیمه خدمات درمانی برابر با شاغلین و رفع تبعیض در بیمه و حقوق و اجرای صحیح قانون مدیریت – خدمات کشوری مخصوصاً اختلاف حقوق بازنشستگان سالهای قبل با بازنشستگان جدید و استخدام یکی از فرزندان بازنشستگان مثل وزارتخانه های دیگر . والسلام – محمدتقی اکبرزاده رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش ناحیه یک ساری


 142. با عرض ادب و احترام خدمت همه انسان سازان همکارم .بنده با بیست سال خدمت رسمی و مدرک دکتری ، بدون کسورات (اصل مبلغ حکم )یک میلیون و نهصد حقوق دریافت میکنم .تو خود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل ………………….. …………..


 143. مثل این که در انتخابات فقط مارو می بینند


 144. باسلام خدمت تمام معلمین عزیز و زحمتکش و یک دست مریزاد به معلمین سبزوار که حرف دل همه معلمین را با شجاعت مثال زدنی به زبان آوردند.من۲۴ سال سابقه دارم ٬متآهل وصاحب یک فرزندهستم . همسر بنده دبیر می باشد بعداز سالها با وام و قرض و قوله(البته وام ۱۲میلیونی با بازپرداخت ده ساله و سود خدا درصدی که بازپرداخت آن می شود ۲۶میلیون) منزلی خریداری کردیم .اما یک کارمند بانک یا کارمند شرکت نفت که خود را صاحب بی چون وچرای نفت این مملکت می داند وام مسکنی به آنها تعلق می گیرد که اگر سال بعد به این وام درصد اضافه شود بدون هیچ زحمتی و مشکلی مابه التفاوت آن را گرفته و با پرداخت اقساطی ناچیز ٬ یک واحد دیگر می خرند یا به کار دیگری می پردازند که خداوکیلی نه حسودیم و نه بخیل ٬ نوش جانشان* ولی ما می گوییم چرا یک معلم نمی تواند از این مزایا بهرمند شود.خوب این وضعیت من است که یک فرزند دارم و هر دو شاغل٬ پس همکاری که ۴یا۵فرزند وحتی بیشتر دارند چگونه است٬ معلوم است همیشه شرمنده خانواده؛ همکاران گرامی درد ما نداشتن وزیری قاطع و معلم است که درد ما را کشیده باشد و حداقل برای یکبار هم شده شرمنده ی خانواده شده باشد. بله همکاران عزیز و همیشهمظلوم ٬ اگر با حمایت و فشردن و بوسیدن دست معلمین شجاع سبزواری مشکل حل شدنی است ٬ من حتی پای آنها را هم می بوسم. این را هم بگویم واقعا فهمیدیم که معنی تدبیر وامید را در این چندین سال به دانش آموزان اشتباه معنی می کردیم چون رئیس جمهور محترم معنی درست را به ما فهماند.در پایان آرزوی موفقیت برای تمامی زحمتکشان این نظام مقدس ٬ بخصوص رهبر کبیر مان را دارم . و ای کاش معلمین عزیز سبزواری رونوشتی از آن نامه را به دفتر رهبر معظم انقلاب می فرستادند تا از الطاف پدرانه رهبر عزیز و کبیر بهره مند می شدیم.


 145. هزاران مرحبا و صد بارکلا به معلمان سبزواری
  بنده به عنوان یک معلم با سابقه۲۲ سال خدمت دلسوزانه که اگر ۲ سال از سابقه ام به حکم حق التدریسی بودنم کسر نمی شد اکنون در آستانه بازنشتگی با ۲۵ سال سابقه می بودم واقعا برای نظام آموزشی کشورمان و همچنین مسئولین آموزش و پرورش و بیشتر از همه برای خود و خانواده ام متاسفم که در این عصر تکنولوژی و دنیای اطلاعات همه چیز و همه کس در حال تغییر و دگرگونی است اما هنوز میزان درصد حقوق معلمان ایرانی از ۲۲ سال گذشته ۱۴/۵ درصد وبا تورم فعلی است . واقعا باید در عقل و درایت مسولین شک کرد.

آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی