پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
  • کاربران حاضر: 3
  • بازدید امروز: 67,720
  • بازدید دیروز: 137,720
  • بازدید هفته: 1,223,760
کد مطلب : 18340
نظرات : بدون نظر
تاریخ انتشار : ۹ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶

حاجی بابایی: تحریم های اقتصادی ایران نتیجه فتنه ۸۸ بود

آوای فرهنگی – رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و وزیر اسبق آموزش و پرورش در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ در زاهدان گفت: تحریم های اقتصادی ایران نتیجه فتنه ۸۸ بود که امروز ما همچنان ضربه فتنه سال ۸۸ را متحمل می شویم که آن پالس هایی که به آمریکا داده شد تحریم اقتصادی را شکل داد…

img_0666

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی به نقل از عصر هامون، حمید رضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی که در مسجد جامع زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: کلید بصیرت در جایی خود را نشان می دهد که انسانیت ۶۰ سال خود را دین دار می داند و همه قبولش دارند اما به دلیل بی بصیرتی از جایگاه خود می افتد.

وی با بیان اینکه شیطان برخی مواقع سجده هایش ۴ هزار سال طول می کشید اما بصیرت نداشت، افزود:  بصیرت نشان انسانیت و خدایی بودن است.

حاجی بابایی  با بیان اینکه کسانی هستند که دوست ندارند ما در کنار هم متحد و در افتخار باشیم، ادامه داد: آمریکا به دنبال عزت ما نیست که اگر کسی غیر از این فکر کند بصیر نیست.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا اعتقاد دارد نفتی که در دنیاست مال اوست و باید در اختیار او باشد و همه ملل دنیا باید در اختیار او باشند .

وی با بیان اینکه آمریکا ایران را دریاچه ای از نفت می بیند که این نفت و ثروت را از آن خود می داند،گفت: دعوای آمریکا با ما دعوای حاکمیت خود بر خود است و چون قرآن به انسان ها بصیرت می دهد آمریکا با آن مخالف است.

حاجی بابایی با بیان اینکه هسته علمی است که به مسلمانان عزت می دهد، تصریح کرد: بصیرت یعنی اینکه بدانیم آمریکا دوست ما نیست.

وی افزود: آمریکا به دنبال تفرقه در میان مسلمانان است و همواره هزینه های بالایی را صرف اختلاف افکنی میان مسلمانان کرده است.

وی با بیان اینکه ۹ دی روز بصیرت است، خاطر نشان کرد: در کل تاریخ بعد از انقلاب انتخابات سال ۸۸ بالاترین نقطه افتخار برای ایران بود که آراء حداکثری حضور مردم یعنی امنیت ملی و اقتصادی برای کشور که عده ای با همکاری دشمن در این انتخابات باعث تحریم های اقتصادی در کشور شدند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحریم های اقتصادی ایران نتیجه فتنه ۸۸ بود که امروز ما همچنان ضربه فتنه سال ۸۸ را متحمل می شویم که آن پالس هایی که به آمریکا داده شد تحریم اقتصادی را شکل داد.

حاجی بابایی در ادامه با بیان اینکه هر زمان مردم ایستادند و مقاومت کردند، موفق شدند گفت: آمریکا هر کشوری را که حس کند ضعیف است آن قدر جلو می رود تا آن را از بین ببرد .

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشور ما مرهون وحدتی است که در بین آحاد مردم ایجاد شده، افزود: ما نباید اسیر جناح ها و تجلیل های سیاسی شویم و حرکت انقلابی را فراموش کنیم .

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹ دی یعنی اراده ای برای حل مشکلات مردم، تصریح کرد: امروز انقلاب ما نیازمند حرکتی همچون ۹ دی است تا به اتوبان بصیرت و برادری برگشت کنیم.

وی ادامه داد: ۹ دی روز بصیرت، آگاهی، فهمیدن، بینش و عمق درک مسائل اجتماعی، دینی و سیاسی است.

وی اظهار کرد: بصیرت نشان خدایی، مومن و با تقوا بودن و انسانیت است، قرآن یکپارچه بصیرت است اما اگر شخصی آن را بخواند و از پیامبر تبعیت نکند بصیر نیست.

حاجی بابایی بیان کرد: کلید بصیرت در جایی خود را نشان می دهد که یک انسان بیش از پنجاه سال خود را دیندار داند اما به علت بی بصیرتی از پله های ترقی سقوط کند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که بصیرت انسان را از مهلکه نجات می دهد، اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام بزرگترین ضربه را کسانی به اسلام زدند که به اسلام اعتقاد داشته اما اعتقادتشان تبدیل به بصیرت نشده بود.

وی خاطر نشان کرد: بصیرت یعنی اینکه بدانیم در چه موقعیتی هستیم و چه سخنی باید بگوییم یا با مردم چگونه باشیم و نیاز آنها را برای رفع آن نیاز بشناسیم.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بصیرت یعنی ملت بزرگ به پاخواسته و صدها هزار شهید دادند، ۸سال دفاع مقدس را اداره کردند و برای اینکه بگویند ما قرآن را می خواهیم و در این مسیر همه اقوام، اقشار و مذاهب جانانه، صادقانه و مخلصانه کنار همدیگر حضور پیدا کردند چوت قرآن و پیامبر یکی است و همه شرف، عزت، آزادی و بزرگی نظام و کشور را میخواهند.

وی بیان کرد: مردم ایران، کشوری آباد،پیشرفته و توسعه یافته می خواهند تا فرزندانشان سرافراز بوده و قرآنی زندگی کنند و از این رو همه با هم به پاخواسته و انقلاب کردند.

وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم افزود: کسانی هستند در دنیا که دوست ندارند ما در کنار هم بوده و یک کشور پر افتخار داشته باشیم، بصیرت لازم است که در این زمینه افراد بفهمند که آمریکا به دنبال عزت جوانان ما نیست و کسی که فکرش اینگونه نباشد بی شک بصیرت ندارد.

وی اظهار کرد: کشور آمریکا اعتقاد دارد که نفتی که در دنیا وجود دارد مال اوست و باید در اختیار آمریکا باشد و تمام ملتهای دنیا باید در خدمت اوباشند.

حاجی بابایی تصریح کرد: برای آمریکا شیعه و سنی و ترک و فارس فرقی ندارد، آمریکا ایران را یک دریاچه ای از نفت می بیند و که این نفت و ثروت آن مال خودش است، از نظر او مردم آمریکا درجه یک و مردمان کشوری به مثل ایران درجه سه هستند و دیگر مردمان حق ایستادگی روی پای خود را ندارند.

وی با مطرح کردن سوالی که چرا آمریکا با ایران هسته ای مشکلی دارد و به دیگر کشورهای هسته ای کاری ندارد، گفت: چون ما دارای قرآن هستیم و قرآن به ما بصیرت می دهد و از این رو مردمان ایران هسته ای برای آمریکا که قرآن می خواند و می فهمد خطرناک می باشد، هسته ای علمی است که به مسلمانان عزت بیشتر می دهد.

حاجی بابایی بیان کرد: بصیرت یعنی آنکه بدانیم شیعه و سنی یکی است و اگر جز این بگوییم قرآنی نیستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: آمریکا سازمانها و پژوهشکده هایی دارد که به آنها چک سفید می دهد تا پژوهش و فکر کنند تا بدانند چگونه می شود بین مسلمانان خدشه وارد کند.

وی با تاکید براین که ۹دی روز بصیرت بود، گفت: در طول تاریخ انقلاب قله ای موفق تر از انتخابات سال۸۸در کشور نداشتیم چرا که ۸۵درصد افراد واجد شرایط یعنی بیش از ۴۰میلیون نفر فارغ از اینکه چه کسی پیروز می شود، در انتخابات شرکت کردند.

این مسئول بیان کرد: آمریکایی ها دیدند که ایران با نتیجه این انتخابات در بین دیگر کشورها دارای اقتدار ملی، امنیت ملی، اقتصادی می شود و ایران حرف اول را در منطقه خواهد زد و براین اساس دست به اقدام زد و برخی نیز به دلیل نداشتن بصیرت با دشمن همکاری کردند.

وی با بیان اینکه چرا باید در کشور یک نفر ده ها میلیون تومان حقوق بگیرد و یک جوان بیکار باشد گفت: در این کشور میلیون ها جوان حضور دارند که اگر به آنها میدان داده شود بجای صد آدم مدعی مفید خواهند بود.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه زمان حرکت عظیم برای مبارزه با فساد، تبعیض ها و بی عدالتی ها فارغ از هرگونه جناح بازی رسیده است، افزود: امروز ایران اسلامی پرقدرت ترین کشور منطقه است به گونه ای که توانسته امریکا را به زانو در آورده ئ مجبور به عقب نشینی کند.

وی با بیان اینکه کسی که در لذت ها غوطه ور است و درد مردم را درک نمی کنند، ادامه داد: اینکه یک بازنشسته یک میلیون و دیگری ۱۰میلیون تومان حقوق می گیرد نشانه اشتباه آدم های بی بصیر است نه اسلام و قرآن، زیرا قرآن هدایت گر و صراط مستقیم است.

این مقام مسئول با بیان این که دشمن به فکر منابع خود می باشد تصریح کرد: باید حواسمان باشد که کلاه برسرمان نگذارند و دورمان نزنند؛ حالا که زدند جبران کنید.

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: بدترین انسان و مسئول کسانی هستند که بگویند فلان کار را دیگر بد کرد؛ هنر در این است که چه کردید، شما آن بد را خوب کنید نه آنکه مدام بگویید آن فرد یا دولت قبل بد کرده است.

حاجی بابایی خطاب به همه جناح های سیاسی گفت: هرکس از منافع مردم سواستفاده کند خائن به انقلاب است زیرا بزرگترین ضد ولایت فقیه کسی است که از اموال عمومی مردم استفاده کند و از آن طرف در جامعه فضایی ایجاد کند که در آن گفته های رهبر انقلاب تحقق پیدا نکند.

وی با اشاره به بیکاری جوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز در این خطه از کشور ده ها هزار جوان بیکار وجود دارد که وظیفه مسئولین، مردم، علما و ریش سفیدان رفع مشکلات اقتصادی جوانان است.

وی در ادامه از تمام جناح های سیاسی حاضر در کشور خواستار آن شد تا هیچ سخنی جز دردهای مردم نگویند و به جای آن حاشیه ها را کنار گذاشته و به جای آن به فکر اجرای برنامه خوب ششم توسعه باشند.

وی افزود بزرگترین ظلم کشور و بی بصیرتی از هر جناح سیاسی این است که قدم هایی بردارد که مسیر جامعه را از آنچه که رهبر انقلاب می گویند دور کنند.

حاجی بابایی ادامه داد: چطور وقتی ما، در مقابل آمریکا ایستادگی می کنیم و سیلی به صورت آنها می زنیم آن روز قیمت نفت ۱۴۰ دلار و آن روز که در مقابلشان قد علم نکنیم فیمت نفت تا ۲۰دلار کاهش پیدا می کند؛ این تحلیل تشان میدهد که آمریکا هر کشوری را که حس کند ضعیف است آنقدر جلو می رود که امکانات آن کشور را در دست گیرد و فتح کند، همچون اتقاقی که در کشورهایی به مثل مصر، لیبی و عراق افتاد و زیرساخت های این کشور را نابود کرد.

وی با بیان اینکگه نباید اسیر جناح ها و تحرکات سیاسی شد و حرکت انقلابی را فراموش کرد، گفت: باید بر دستان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بوسه زد که در کنار هم وحدت و برادری ایجاد کردند.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: از بزرگان، مولوی ها و علمای شیعه و سنی خواستار آن هستیم تا حرکت عظیمی را شروع کنند که جوانان تحت تاثیر آمریکا قرار نگیرند چرا که امروز در منطقه عوامل آمریکا به دنبال نفوذ بده تا ما کشوری نا امن داشته باشیم.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تاکید بر این موضوع که آمریکا قابل اعتماد نیست، گفت: به لطف خدا، رهبری آکاه و بصیر؛ ملت ایران آمریکا را سرجای خود نشاند.

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

آوای فرهنگی

نظر دهید


آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی