پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 67,960
  • بازدید دیروز: 137,720
  • بازدید هفته: 1,224,000
کد مطلب : 18252
نظرات : یک نظر
تاریخ انتشار : ۱ دی, ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷

خطا را خط نزنیم !

آوای فرهنگی –کودک آزاری درهر شرایطی قبیح ، زشت و ناشکیباست .اما نمی دانم آیا آزار یا تنبیه فقط شامل دانش آموزان است؟ یا پدران و مادران دوم دانش آموزان را هم شامل می شود؟

photo_2016-12-21_07-24-53

سیروس انصاری نیا از فرهنگیان ایوانغرب

اخیرا فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر تازه جلوس نموده به تخت وزارت  آموزش و پرورش در اظهار نظری با رسانه خانه ملت به جد پیگیر فعل معلمی شد که به قول معروف مرتکب گناه نا بخشودنی (تنبیه)در مدارس شده است .

وی با اشاره به اینکه علی رغم ابلاغ دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی به مدارس سراسر کشور اما هم اکنون هر چند وقت یکبار اخباری مبنی بر تنبیه دانش آموزان در رسانه‌ها منتشر می‌شود، گفت: وزارت آموزش و پرورش با تنبیه بدنی به شدت مخالف است لذا هر وقت چنین اتفاقی رخ داده، سریعا دستور رسیدگی و برخورد با تخلف صورت گرفته داده شده است.

دانش آشتیانی افزود: تعداد افرادی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان می‌کنند بسیار محدود است و اکثریت قشر فرهیخته معلمان توجه به این مهم دارند.

البته این فعل و عمل فی نفسه مهم و حیاتی و در خور است. نویسنده قصد فرار از این واقعیت که شاید چنین عملی خیلی به ندرت در مدارس دیده شود نیست .کودک آزاری در هر شرایطی قبیح ، زشت و ناشکیباست .اما نمی دانم آیا آزار یا تنبیه فقط شامل دانش آموزان است؟ یا پدران و مادران دوم دانش آموزان را هم شامل می شود ؟ البته نمی خواهیم چوب لای چرخ وزیر محترم بگذاریم. اما خواهان همین سرعت وشدت و حدت عمل و بر خورد فوری و اورژانسی با کسانی که روح و روان معلمین زحمت کش را که با چندر غازی که از طریق صندوق ذخیره ی فرهنگیان اندوخته بودند و الان معلوم نیست کی  و چه کسانی اندوخته ی ناچیز اما زیاد برای فرهنگیان فرهیخته و فراموش شده به تاراج بردند را دنبال و پیگیری می نمایند؟ .آیا چنین دادگاه و برخورد ی برای این خاطیان تشکیل شده است؟ یا اصلا مورد توجه و نگاه ویژه قرار گرفته است .حالیه از نگاه تیز بین وزیر محترم و دست اندر کارانی که در جریان این زخم غیر قابل التیام و تنبیه روحی و روانی فرهنگیان هستند این قضیه ی منور و آشکار را مانند پیگیری، چوبی که بر کف دانش آموزی که در شهر یا روستایی در اقصی نقاط کشور اگر زده شده است دنبال کنند . من اگر مرتکب زدن چوب بر کفی شده ام خطای خویش را خط نمی زنم .ولی می بینیم خطای خطا کاران گردن کلفت به سادگی آب خوردن خط زده می شود و این جای بسی تاسف و تالم و آزار روح و روان فرهنگیان و خانواده های آنهاست. ما خطای خطا کاران را خط نمی زنیم و خداوند هم این خطا ها و خیانت را نخواهد بخشید و خط نخواهد زد .

اما سخن پایانی:

 جناب وزیر ، حداقل کاری که مجموعه بازرسی و رسیدگی به شکایات یا دوایر حقوقی وزارتخانه می توانند انجام دهند با ارسال بخشنامه ای مدیران مدارس را موظف کنند تا بنر منشور حقوقی کارمندان وزارت آموزش و پرورش را همانند بیمارستان ها در مدارس نصب نمایند بنری که جای خالی آن در بسیاری از مدارس کشور حس می شود.

photo_2016-12-21_12-37-11

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

آوای فرهنگی

یک نظر  1. استاد ارجمند آقای انصاری نیا
    از یاد آوری ارزشمند شما تشکر می نمایم

نظر دهید


آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی