پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
 • کاربران حاضر: 1
 • بازدید امروز: 67,480
 • بازدید دیروز: 137,720
 • بازدید هفته: 1,223,520
کد مطلب : 18233
نظرات : ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر, ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۲

اما و اگرهای بخشنامه احتساب سنوات تحصیل/پرداخت بدهی کسوربازنشستگی خدمات غیررسمی در حال حاضر به نفع فرهنگیان است+بخشنامه

آوای فرهنگی – اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بخشنامه ای به مناطق و شهرستان های تابعه ارسال نموده تا ذینفعان این بخشنامه بدهی کسوربازنشستگی خدمات غیررسمی خود را پرداخت نمایند.بخشنامه ای که با نزدیک شدن پایان مهلت آن دوایر امور اداری برخی ادارات را با صف های طولانی مراجعه کنندگان روبرو کرده است…

فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بخشنامه ای به مناطق و شهرستان های تابعه ارسال نموده تا ذینفعان این بخشنامه بدهی کسوربازنشستگی خدمات غیررسمی خود را پرداخت نمایند.بخشنامه ای که با نزدیک شدن پایان مهلت آن دوایر امور اداری برخی ادارات را با صف های طولانی مراجعه کنندگان روبرو کرده است و حتی کار را برای پاسخگویی کارشناسان این حوزه نیز مشکل کرده است.

دربخشی از این بخشنامه که مخاطب آن فرهنگیانی هستند که در سوابق خدمتی خود همچون سنوات سربازی،استخدام پیمانی،استخدام حق التدریسی،مدت زمان تحصیل قبل از استخدام(دانشسراهای ۲و۴ساله و مراکز تربیت معلم) و ایام خدمت در نهضت سوادآموزس را دارند، آمده است :با توجه به اینکه مقرر گردیده کسورات سنوات غیررسمی این گروه ها از تاریخ یکم فروردین ۹۶ به نرخ زمان تقاضا محاسبه گردد لذا مقتضی است کلیه همکاران ذینفع حداکثرتا تاریخ یکم بهمن ماه ۹۵ نسبت به ارسال مدارک کارشناسی بازنشستگی امور اداری ادارات محل خدمت خود جهت اخذ تایید صندوق بازنشستگی مراجعه نمایند.

اما در این بین برخی از فرهنگیان زاهدانی در گفت و گو با خبرنگارآوای فرهنگی اعلام کردند:این بخشنامه در آن شفاف سازی نشده است. مگرهزینه این ایام تحصیل در بدو استخدام کسر نشده است؟ و یا ایام تحصیل مگر چه مقدار دریافتی داشته ایم که امروز باید مبلغ چند۱۰برابری را به صندوق بازنشستگی پرداخت نمائیم.

 اما یک کارشناس امور اداری آموزش و پرورش گفت: این کار علیرغم اینکه برای ادارات هزینه داشته است ، ما دنبال نفع همکاران بودیم چراکه از ابتدای سال ۹۶ همکارانی که این موارد را درسنوات خود دارند باید به نرخ زمان تقاضا کسورات بازنشستگی خود را پرداخت نمایند. کما اینکه بودند همکارانی که پس از بازنشستگی جریمه چندبرابری را پرداخت نمودند.

برای دیدن بخشنامه اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

img_2044

۵ نظر 1. درود
  با کمال تعجب مضاعف این جریان علاوه بر اینکه بخشی از آن درست است وباید سوابق نهضت سوادآموزی که به تامین اجتماعی رفته محاسبه و فرد با انتخاب صندوق خودش مابه التفاوت بپردازد بخشی دیگر آن برداشتمسئولان محترم امور اداری و بازنشستگی آن مناطق است .بله بعضا دچاز مشکلات جدی شده اند و عواقب سختی هم پرداخته اند اما مبالغ زیادی نخواهد شد آنهائی که سابقه تحصیل در سال قبل از ۶۹ را داشتهاند در مراکز تربیت معلم .یا حق التدریس ها هم همینطور مبالغ زیادی نباید بپردازند چون سوابق تحصیلشان و بازنشستگی یک صندوق است .اما خدمت سربازی جزء دوران غیر رسمی هستش و مبلغش هم زیاد است .
  خاطره خودم : در سال ۷۳ بخشنامه ای آمد کههمه کارگزینی ها مسکوتش گذاشتند ولی کارگزینی جدید ما انگشت روی آن بخشنامه گذاشت و با بد اندیشی و برداشت منفی و با اینکه روی تبصره مذکور سعی در تفهیم داشتم رئیس وقت وارد شد و به این حقیر گفت تجربه نداری و قانون نمی دانی هر چی ایشان می گوید انجام بده با اجازه شانزده هزار تومان در شانزده قسط سازمان بازنشستگی از این حقیر به زور ستاند .حالا سه سالی است که متوجه شدم که بعل داداشی اشتباه کرده و در اولین حکم کارگزینی خودم دقیقا این عبارت که پس از کسر حقوق قانونی حقوق شما پرداخت خواهد شد و این حقیر مطابق با همانحکم بازنشستگی را پرداخته ام .و دوبار پرداخت کردم .کلیه معلمان که از سال شصت و نه به بعد البته ماه مشخصی است که احتمالا آذر ماه ۶۹ باشد به بعد اگر در تربیت معلم و یا دانشگاه تحصیل کرده باشند و تعهد خدمت بوده اند اینان هیچ مبلغی را نباید به کارگزینی بدهند و قبل از آن هم مبلغ زیادی نمی شود و کمتر از صد هزار تومان است .اکثر معلمان به اشتباه می افتند و اینکه امور اداری نیز بعضا دچار اشتباه شده و خواهد شد .لطفا بهاحکام خود مراجعه کنید فقط قبل از شصت و نه و خدمات سربازی و یا اینکه حق التدریسی ها باید این مهم را انجام دهند و مبالغ زیادی هم برای تعهد خدمت ها نخواهد شد .البته من بخشنامه پیوستی را مطالعه نکردم .تفسیرها و برداشت های اداری اغلب درد سر ساز است و بی تدبیری اموراداری موجب ازدحام معلمان می شود والا مدیران عامل اصلی اداره هستند .


 2. در این کشور همه جیب معلم را میزنند

  معلمی که دوران تربیت معلم ماهانه ۵ هزار تومان گرفته پول سه وعده غذا در آن زمان الان باید چی رو پس بده؟؟؟


 3. بنده سالها در محروم ترین نقاط استان گیلان و صعب العبورترین روستاهای این استان حق التدریس بودم و الان برای من دو نیم میلیون حق بیمه برای پرداخت زدند عجیب است مگر من چقدر پول گرفتم که این همه باید حق بیمه پرداخت کنم؟ هر پولی هم که بعنوان حقوق گرفتم در نهایت ذلت و هر چندماه یکبار بوده است و ۴ ماه از سال هم حقوق نداشته ام و حالا باید حق بیمه ماههایی که بدون حقوق بودم را هم پرداخت کنم! چطور است که برای محاسبه سنوات اون ماهها رو به حساب نیاوردند اما برای دریافت حق بیمه محاسبه شده؟ کی به کیه بنده متوجه نشدم…


 4. خواهشمند است این مبلغ بدهی کشور بازنشستگی را طی چند قسط از معلمان بگیرید .یکجا این مبالغ میلیونی را از کجا بیاریم.


 5. شما هیچوقت به نفع معلم کار نکردید هرجا که منفعت شما باشد عمل می کنید صندوق ذخیره فرهنگیان را هم تبلیغ می کردید جهت منافع معلمان؛دیدید که دوسنان شما چکارش کردند.هیچ کدام شما قابل اعتماد نیستید

نظر دهید


آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی