پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
 • کاربران حاضر: 1
 • بازدید امروز: 68,620
 • بازدید دیروز: 137,720
 • بازدید هفته: 1,224,660
کد مطلب : 18183
نظرات : ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر, ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۲

آنچه دانش آشتیانی در دیدار با دو تشکل معلمان گفت: تحت فشارهیچ فرد یا گروهی ، مدیری را عزل یا نصب نخواهم کرد/ درانتصابات، اولویت با بانوان است

آوای فرهنگی – وزیر آموزش وپرورش گفت:تحت فشار هیچ فرد یا گروهی ، مدیری را عزل  یا نصب نخواهم کرد و دراین خصوص نگران سؤال و یا استیضاح نیستم ، چرا که معتقدم امور باید با تدبیر و اندیشه به پیش رود…

%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4-%d8%a2%d8%b4%d8%aa%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c

به گزارش گروه آموزش وپرورش پایگاه خبری آوای فرهنگی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیرآموزش و پرورش درنشست انجمن اسلامی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت:  مشارکت انجمن اسلامی و تشکلات معلمان در حل مسائل و مشکلات آموزش و پرورش ، راهگشا خواهد بود.

دانش آشتیانی افزود: از آنجایی که انجمن ها با بدنه ‌آموزش وپرورش در استان ها ارتباط دارند، انتظار دارم مسائل و مشکلات مدارس را رصد کنند و نسبت به آن بی تفاوت نباشند.

وی با اشاره به طراحی سیستمی برای اطلاع رسانی مسائلی که در گوشه و کنار کشور در مدارس رخ می دهد ،خاطرنشان کرد: انتظار داریم بخشی از نظام آموزش وپرورش توسط مردم نظارت شود و این مسئله بسیار با اهمیت است چرا که باتوجه به وسعت و پراکندگی آموزش وپرورش ، ممکن است اتفاق ، عملکرد و کارهایی در مدارس صورت گیرد که به موقع از مجاری رسمی اطلاع رسانی نشود.

وزیرآموزش و پرورش گفت: رویکرد ما تغییر مدیران، نیست چرا که تغییر مکرر افراد، باعث مشکلات و بلاتکلیفی در سیستم می شود و تغییر یک مدیر، آخرین چاره کار خواهد بود.

دانش آشتیانی افزود: در خیلی از موارد با تذکردادن و اصلاح رویه نیاز به تغییرات نیست مگر اینکه آن فرد همراه و همسو با سیاست های نظام نباشد.

وی اظهار کرد: ممکن است افرادی از نظر سیاسی با ما همفکر باشند، اما تخصص لازم را نداشته باشند، معتقد به کارگیری این افراد نیستم و دراین خصوص با کسی تعارف ندارم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:  تحت فشار هیچ فرد یا گروهی ، مدیری را عزل  یا نصب نخواهم کرد و دراین خصوص نگران سؤال و یا استیضاح نیستم ، چرا که معتقدم امور باید با تدبیر و اندیشه به پیش رود.

دانش آشتیانی خاطرنشان کرد: در عزل و نصب ها سعی براین بوده تا افراد صاحب نظر وآشنا به کار در صف، در رأس امور قرار گیرند، زیرا رویکرد ما مدرسه محوری است و افرادی که مسئولیت های کلیدی را برعهده می گیرند، باید در مدرسه کار کرده باشند و کاملا بر امور مدرسه و دانش آموز اشراف داشته باشند.

وی با اشاره به انتقادهایی که درخصوص بکارگیری نیرو خارج از آموزش وپرورش می شود؛ اظهار کرد: نباید نیروهای خارج از حوزه ستادی را خارج از آموزش وپرورش تلقی کنیم، زیرا ممکن است افرادی در مدارس مدیر، معلم  یا مشاور بوده و از تخصص کافی در حوزه تعلیم و تربیت برخوردار باشند.

وزیر آموزش وپرورش با تأکید بر به کارگیری افراد جوان در بدنه آموزش وپرورش خاطرنشان کرد : جوان تر ها باید کنار افراد با تجربه فعالیت کنند  تادر آینده با کمبود نیروی باتجربه مواجه نشویم.

وی از تشکیل سازمان نظام معلمی با مشارکت تشکل ها خبر داد و افزود: برای اجرای برنامه های کوتاه مدت، کارگروه هایی تشکیل شده است که اعضای آن را مسوولان حوزه ستادی و صاحب نظرانی بیرون از وزارتخانه تشکیل می دهند ، تشکلات فعلی نیز یکی از همین کارگروه هاست و انتظار می رود در برنامه ها، مشارکت جدی داشته باشد.

دانش آشتیانی با اشاره به تعامل بسیار با نمایندگان مجلس ادامه داد : این تعامل به معنای آن نیست که به سفارش کسی نیرویی جا به‌جا شود در عین حال  که نظرات خوب آنها را دریافت می کنیم، تلاش داریم تعامل سازنده ای با مجلس داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: پیگیر مطالبات بازنشستگان هستیم و برای حل مشکل معوقات آنان زمان زیادی را صرف کرده ایم و امیدواریم ، معوقات سال ۹۴ به زودی پرداخت شود.

وی با اشاره به کسری بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی دولت تا پایان سال ۹۵ افزود: وضعیت درآمدی دولت چندان مناسب نیست وعلی رغم تلاش دولت، باز هم مشکلات مالی وجود دارد.

دانش آشتیانی بر تمرکززدایی تأکید و اظهار کرد: استان ها باید بسیاری از مشکلات را ، خودشان حل کنند.

وزیرآموزش وپرورش درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: تیم کارشناسی برای بررسی مسائل موجود صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شده است و تا پیش از بررسی تخصصی و کامل نمی توان نظری دراین خصوص ارائه  داد.

وزیر آموزش و پرورش در نشست مجمع فرهنگیان ایران اسلامی :شرط انتصاب مدیران تخصص و توانمندی است/درانتصابات، اولویت با بانوان است

فخرالدین دانش آشتیانی دردیدار با اعضای شورای مرکزی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، با بیان اینکه همه انتصابات آموزش وپرورش در کمیته ای با درنظرگرفتن معیارهای خاص مدیریتی صورت می گیرد، گفت: در انتصاب مدیران فقط ، تخصص و توانمندی آنان ملاک است.

وی با اشاره به کمبود وقت برای پاسخگویی به تعدد تقاضای دیدار تشکل های فرهنگیان و انجمن های علمی دانشگاه ها و صاحب نظران حوزه تعلیم وتربیت ، اظهار کرد: در انتخابات ، اولویت با بانوان است ، اما مشکل اصلی این است که خود آنها راغب به پذیرش برخی مسؤلیت ها نمی باشند و این امر از حساسیت پذیری بالای آنان سرچشمه می گیرد.

دانش آشتیانی درخصوص برنامه های آموزش و پرورش در دوره جدید، گفت: مطابق آنچه در مجلس شورای اسلامی اعلام شد، دو برنامه کوتاه مدت وبلندمدت داریم که برای پیاده سازی، آن کمیته های مشورتی با حضور افراد صاحب نظر تعلیم و تربیت،  استادان دانشگاه و نیروهای آموزش وپرورش تشکیل شده است و انتظار می رود نتایج مباحث کارشناسی، مبنای برنامه های عملیاتی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیشترین کار  اجرایی برنامه های آموزش و پرورش  در این کمیته ها صورت می گیرد ، خاطرنشان کرد: اعضای تشکل های فرهنگیان می توانند با عضویت در این کمیته ها به دنبال پی گیری مسائل مختلف آموزش وپرورش باشند وامید است با حضور فعال تشکل ها ارتباط بین صف و ستاد تقویت شود.

دانش آشتیانی با اشاره به ساختار متمرکز آموزش وپرورش ، گفت: بحث «سازمان نظام معلمی»از مواردی است که در کمیته های مشورتی می تواند به نتیجه برسد و دراین زمینه نیز تشکل ها می توانند نقش عمده ای ایفا کنند.

وزیر آ‌موزش وپرورش در پایان ابراز امیدواری کرد که با مشارکت نهادهای دولتی و غیردولتی ، نتایج مفیدی حاصل شود.

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

img_2044

۴ نظر 1. حرفهای پر تکرار!!!واسه همه هست واسه معلم نیست
  پس چجور پاداش و کارانه و هدیه ی ۵میلیونی میده سایر کارکنان!
  آخه معلم بودجه یا پولی زیر دستش نیست که حداقل اختلاس کنه


 2. آقای محترم به داد آموزش برسید،به داد وضعیت اقتصادی رقت بار معلمان برسید!اینکه بفرمایید در انتصابات اولویت با بانوان است که نشد حرف! باشه ماکه تونستیم سه سال ونیم فانی رو تحمل کنیم شما روهم در این شش ماه مانده به انتخابات تحمل خواهیم کرد!


 3. آقای آشتیانی تو که رفتی جای فانی خوابیدی؟! وزیر وقتی وزیر است که کاری برای آموزش وپرورش کرده باشد وگرنه نه وزیر بلکه هیچی هم نیست


 4. {انتظار داریم بخشی از نظام آموزش وپرورش توسط مردم نظارت شود. وضعیت درآمدی دولت چندان مناسب نیست وعلی رغم تلاش دولت، باز هم مشکلات مالی وجود دارد.استان ها باید بسیاری از مشکلات را ، خودشان حل کنند.در انتصاب مدیران فقط ، تخصص و توانمندی آنان ملاک است.} خلاصه اینکه پول نداریم مدیرانی میخایم که بتونن از مردم درست و حسابی گدایی کنن و تا میتونن پول معلما رو ندن.

نظر دهید


آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی