پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 68,380
  • بازدید دیروز: 137,720
  • بازدید هفته: 1,224,420
کد مطلب : 18070
نظرات : ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۵ آذر, ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷

اجرای طرح پرورش بلدرچین در مدارس شبانه روزی شهرستان نیمروز+تصاویر

آوای فرهنگی – مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز گفت:پس از انجام موفقیت آمیز پرورش بلدرچین در پژوهشسرای سجزی سیستانی شهرستان نیمروز ، این طرح برای اولین بار در مدارس شبانه روزی انجام گردید…

امیرشاهی

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، احمد امیرشاهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز اظهارداشت:پس از انجام موفقیت آمیز پرورش بلدرچین در پژوهشسرای سجزی سیستانی اداره آموزش و پرورش شهرستان نیمروز طرح آموزشی پرورش بلدرچین ویژه دانش آموزان مدارس شبانه روزی  برای اولین بار در برخی مدارس این شهرستان شروع و استمرار دارد.

امیرشاهی تصریح کرد :اجرای این طرح علاوه بر ایجاد درآمد می تواند به عنوان یک گزینه شغلی برای آینده دانش آموزان باشد ضمن اینکه پرورش این پرنده با توجه به مقاوم بودن آن در برابر بیماریها، گرما و سرما مقرون به صرفه و راحتتر می باشد و با توجه به اینکه تخم بلدرچین و گوشت این پرنده دارای ارزش غذائی فوق العاده بالائی میباشد بعنوان وعده صبحانه و نهار در مدارس شبانه روزی استفاده از آن مقرون به صرفه است وی افزود :ما به خانواده برخی دانش آموزان جوجه بلدرچین به همراه ظروف آبخوری و غذاخوری و مقداری دانه بصورت رایگان هدیه نموده ایم تا به همراه خانواده با نحوه نگهداری و مزایای آن آشنا شده و در نهایت از گوشت و تخم آن استفاده نمایند.

وی افزود: تاکنون پنج مرحله تخم گذاری در دستگاه و پرورش بلدرچین در محل پژوهشسرای سجزی سیستانی اداره آموزش و پرورش شهرستان نیمروز انجام گردیده است و نتیجه اینکه طرحی درآمدزا،بومی ،زودبازده،حداقل یکی از مشاغل خانگی و در راستای عملی نمودن شعار سال می باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز بر اجرای طرح احداث حداقل یک کشتارگاه و بسته بندی گوشت بلدرچین تاکید کرد: چه بخش خصوص و چه بخش دولتی در این زمینه اقدام نمایند مقرون به صرفه بوده و با وجود یک کشتارگاه شهرستان نیمروز و حتی سیستان به قطب پرورش بلدرچین تبدیل شده و نه تنها از واردات بی نیاز بلکه زمینه صدور به دیگر شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان فراهم می گردد.

14111

اجرای طرح پرورش بلدرچین در مدارس شبانه روزی شهرستان نیمروز+تصاویر

1452

اجرای طرح پرورش بلدرچین در مدارس شبانه روزی شهرستان نیمروز+تصاویر

unnamed

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

کانال آوای فرهنگی

۲ نظر  1. احسنت آموزش که در حال حاضر زمین گیرشده است حداقلش پرورش بلدرچین غینمته. قابل توجه مدیران کار اقتصادی بهتر ازاین نمیشه.


  2. با سلام. جاى تامل دارد .. اى کاش دروس عملى و آزمایشگاهى دانش آموزان هم به جدیت بلدرچین گرفته میشد!

نظر دهید


آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی