پیشنهاد سردبیر
آخرین خبرها
پربازدید ترینها
آمارگیر سایت
 • کاربران حاضر: 0
 • بازدید امروز: 67,720
 • بازدید دیروز: 137,720
 • بازدید هفته: 1,223,760
کد مطلب : 17047
نظرات : ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۶ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷

استنکاف آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مهد کودک فرهنگیان/تبعات عدم تمکین به رای دیوان+تصاویر

آوای فرهنگی – علیرغم رای دیوان عدالت اداری مبنی بر قطعی بودن رای به نفع همکاران فرهنگی ، آموزش و پرورش همچنان از پرداخت حق و حقوق فرهنگیان زن ، خودداری می کند…

آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، براساس تبصره الف ماده ۱۷ضوایط اجرایی قانون بودجه سال ۸۵پرداخت کمک هزینه مهدکودک برای کارکنان اناث دولت که دارای فرزند زیر۵سال می باشند،لازم الاجراست، اما آموزش و پرورش تاکنون از اجرای آن خودداری کرده اند.

به استناد رای شماره ۹۱۰-۹۱۱هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور درخصوص کمک هزینه مهد کودک در ادارات دولتی که دارای مهدکودک نمی باشند ،حکم به پرداخت صادر نموده است.

یکی از فرهنگیان سیستان و بلوچستان با ارسال ۲تصویر از رای های صادره دیوان عدالت اداری کشور مبنی بر ملزم نمودن آموزش و پرورش استان بر پرداخت  حق و حقوق ایشان به خبرنگار ما گفت: متاسفانه علیرغم  صادر شدن این ۲ رای هنوز آموزش و پرورش جوابگو نیست و مجبورم در روزهای آینده شکایت دیگری به دیوان عدالت اداری کشور ارسال نمایم.

برای اینکه بدانیم آیا قانون های دیوان لازم الاجراست یا نه به قسمت سوالات متداول دیوان مراجعه کردیم که چند مورد جلب نظر میکرد.

احکام قطعی دیوان چگونه اجرا می‌شود ؟

سازمانها و ادارات مکلفند پس از صدور رأی دایر بر محکومیت اداره طرف شکایت فورا نسبت به اجرای آن اقدام نمایند چنانچه رأی صادره از شعبه در قالب دستور موقت بوده و ماموران و ادارات طرف شکایت پس از ابلاغ دستور موقت از اجرای آن خودداری کنند شعبه صادر کننده دستور موقت متخلف را به انفصال از خدمت به مدت شش ماه تا یکسال و جبران خسارت وارده محکوم می نماید .

هرگاه دستگاه‌های دولتی از اجرای رأی هیات عمومی دیوان استنکاف نمایند، چه ضمانت اجرائی پیش بینی شده است؟

چنانچه دستگاههای دولتی پس از انتشار رأی هیأت عمومی دیوان در روزنامه رسمی کشور از اجرای آن استنکاف نمایند به تقاضای ذی نفع یا رییس دیوان و با حکم یکی از شعب دیوان مستنکف به انفصال موقت از خدمات دولتی از سه ماه تا یکسال خسارت وارده محکوم می شود.

 در صورت استنکاف از حکم شعبه دیوان چه ضمانت اجرایی پیش بینی شده است؟

کلیه اشخاص و مراجع مذکور در ماده (۱۰) این قانون مکلفند آراء دیوان را پس از ابلاغ به فوریت اجراء نمایند. شعب دیوان پس از ابلاغ رأی به محکومٌ ‌علیه یک نسخه از آن را به انضمام پرونده به واحد اجرای احکام دیوان ارسال می‌نمایند. محکومٌ‌ علیه مکلف است ظرف مدت یک ماه نسبت به اجرای کامل آن یا جلب رضایت محکومٌ ‌له اقدام و نتیجه را به‌طور کتبی به واحد اجرای احکام دیوان گزارش نماید .

در صورت استنکاف شخص یا مرجع محکومٌ ‌علیه از اجرای حکم قطعی، واحد اجرای احکام دیوان، مراتب را به رئیس دیوان گزارش می‌کند. رئیس دیوان بلافاصله پرونده را به شعبه صادرکننده رأی قطعی ارجاع می‌نماید. شعبه مذکور موظف است خارج از نوبت به موضوع استنکاف رسیدگی و رأی مقتضی صادر و پرونده را جهت اقدامات بعدی به واحد اجرای احکام دیوان ارسال نماید.

تبصره ۱- در مواردی که اجرای حکم، مستلزم اتخاذ تصمیم توسط شورا، هیأت و یا کمیسیونی مرکب از دو یا چند نفر باشد و اعضاء آنها از تبعیت حکم صادر شده استنکاف نمایند، تمامی اعضاء مؤثر در مخالفت با حکم دیوان، مستنکف شناخته می‌شوند.

تبصره ۲- مرجع رسیدگی به استنکاف از رأی هیأت عمومی، شعب تجدیدنظر دیوان است.

تبصره ۳- شعبه رسیدگی‌کننده به استنکاف ابتداء شخص یا اشخاص مستنکف را احضار و موضوع را به آنها تفهیم می‌نماید. چنانچه مستنکف استمهال کند، حداکثر یک هفته جهت اجرای حکم و اعلام به دیوان به وی مهلت داده می‌شود و در غیر این صورت و یا پس از انقضای مهلت، مشمول حکم مقرر در ماده (۱۱۲) این قانون قرار می‌گیرد.

دادرس اجرای احکام از طرق زیر مبادرت به اجرای حکم می‌کند:

۱- احضار مسؤول مربوط و اخذ تعهد بر اجرای حکم یا جلب رضایت محکومٌ ‌له در مدت معین.

۲- دستور توقیف حساب بانکی محکومٌ ‌علیه و برداشت از آن به میزان مبلغ محکومٌ ‌به در صورت عدم اجرای حکم یک ‌سال پس از ابلاغ.

۳- دستور توقیف و ضبط اموال شخص متخلف به درخواست ذی‌نفع طبق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب (در امور مدنی).

۴- دستور ابطال اسناد یا تصمیمات اتخاذ شده مغایر با رأی دیوان با رعایت لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت مصوب ۱۷/۱۱/۱۳۵۸ شورای انقلاب و اصلاحات بعدی آن و قانون تعیین تکلیف اراضی واگذاری دولت و نهادها مصوب ۱۵/۱۲/۱۳۷۰ مجمع تشخیص مصلحت نظام .

در صورتی که محکومٌ ‌علیه از اجرای رأی، استنکاف نماید با رأی شعبه صادرکننده حکم، به انفصال موقت از خدمات دولتی تا پنج سال و جبران خسارت وارده محکوم می‌شود. رأی صادر شده ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر در شعبه تجدیدنظر دیوان می‌باشد و در صورتی که رأی مذکور در شعبه تجدیدنظر صادر شده باشد به شعبه هم عرض ارجاع می‌گردد.

3

استنکاف آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مهد کودک فرهنگیان/تبعات عدم تمکین به رای دیوان+تصاویر

4

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

آوای فرهنگی

baner-ava

۱۰ نظر 1. کمی تا قسمتی برای اموزش و پرورش خنده دار است


 2. رای دیوان وقتی به ضررمعلمان باشه سریع اجرامیشه


 3. همین چند وقت پیش دیوان رای به حذف طبقه تشویقی فرهنگیان داده بود آموزش پرورش با سرعت نور اجراش کرد!!


 4. سلام
  از عدم اجرای رتبه های خبره و عالی سال ۹۵ هم بگویید.


 5. با سلام حدودا سال ۸۴ یا ۸۵ بود از ماهم مدارک نوزاد رو خواستند فتوکپی شناسنامه و … سال اولش گفتند واریز نشده قرار بود هر ماه ۲۰ هزار تومن بدن سال ۸۵ دوباره مدارک گرفتند البته بخشنامه هم شده بود تا عید منتظر شدیم خبری نشد بعد عید هم دوباره گفتند واریز نشده و… اصلا وسط راه این گونه پولها غیب می شه یه وردی می خونن دود می شه میر ه هوا .


 6. درود
  مطابق اخبار واصله از دوستان که مستند است ، دوست دوست من در سال های قبل همسرش شکایت نموده بود و مطابق روال اداری اداره کل هم از خودش دفاع نموده بود ولی رای به نفع معلم مونث صادر شده بود و پس از گذشت مدت مقرر در قانون ترتیب اثر داده نشد و مجددا شخص مذکور به اجرای احکام دیوان شکایت نموده بود که نتیجه اش واریز مبلغ کل معوق در مورخ یازدهم شهریور ماه ۱۳۹۴ بود و متعاقب آن حضور بازرسی و حراست که اغلب هم شانه خالی می کنند و اخذ رضایت کتبی از کارمند بود که بعد از یک هفته حکم انفصال مدیر کل محترم به دستان کارمند می رسد و با این ترفند مدیر کل جان سالم بدر برد تا بر پیکره آموزش استان بتازد و با هدایت تحصیلی های امسال ضربه مهلک بر استعداد های استانش بزند . بله دوستان عزیز با پیگیری های اینجانب مشخص شد با دستور مدیر کل از محل هزینه سوخت اقدامات پرداخت انجام شده است ؟ و با این پرداخت تعداد هفت نفر تا آن تاریخ هزینه مهد کودک را گرفته بودند .حالا با دور زدن قانون توسط این عزیزان و بی اطلاعی معلمان و کارمندان و در کلیت آحاد جامعه و سهل انگاری خودمان ناتوان از باز پس گرفتن حقوقمان هستیم و باید همواره معترض به عملکرد های اینان باشیم .ممنون از شما که مراحل کار را اطلاع رسانی نمودید و موارد شما قانونی و باید پیگیری شود .حال اینکه خودم هرگز شکوائیه به دیوان ننوشتم و معتقدم که قانون باید توسط مسئولان با کلیت نگری و اجرای اصول وحدت رویه و قابلیت شمول قانون انجام شود نه با ایراد شکایت از عملکرد ضعیف مسئولان عزیز بخاطر محدودیت های مالی .اگر اینان کمی تدبیر می داشتند امید را به ارمغان می آوردند و با صدور ابلاغیه های مختلف برای کارمندان هم آبرو و حرمت معلم را حفظ می کردند و هم قدرت و جایگاه مدیریتشان را مستحکم و هم مبالغ دیون دولت و دستگاه را به کارمندانرا شفاف داشتند ولی گویا شفافیت در این دستگاه سم است برای منافع مدیران .با کمال تشکر .همانطور که در کمک هزینه فوت و ازدواج عمل نموده ولی پرداخت ها را منوط به تامین اعتبار کردند .


 7. دیوان عدالت اداری=لولوی سر خرمن


 8. با سلام حق مسکن رو هم چند سالی است نمی دن میگن وزارتی است دستور دادن ندیم بانک هم می گه مقصر خود اداره است به ما ربطی نداره .منظورم ۳ درصد از ۱۵ درصد سود بانکه که ۱۰ سال پیش ۸۳ یا ۸۴ تصویب شده بود . با تشکر


 9. با سلام.خداوند ما فرهنگیان را رحمت بفرمائید.با وجود وضع معیشتی زیرخط فقر و تبعیضات حقوقی با کارمندان دیگر مخصوصا بانکها و زیرمجموعه قوه قضاییه و…. دیگر امیدی به خدمت صادقانه میماند؟؟؟؟؟؟؟؟


 10. با سلام. باور کنید اگر ایمان و عشق به کار نبود اولین قشرى که ًاحتمال کوتاهى در کار آنان مى رفت معلمین بودند ! چرا که به جرات مى توان گفت براستى اذیت مى شوند….

نظر دهید


آموزشگاه سرآمد

تلگرام آوای فرهنگی

عریضه

آوای فرهنگی

تبلیغ اصغری

خبرنگارافتخاری آوای فرهنگی

ویدیوهای آوای فرهنگی - آپارات

آوای فرهنگی

وبلاگ-کد لوگو و بنر

عریضه

knhd tvik<!-- start logo cod off http://avayefarhangi.ir --><p align=

آوای فرهنگی

فیش حقوق فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

آوای فرهنگی